• In English
 • Держенергоефективності активізує співпрацю з данськими партнерами

  Голова Держенергоефективності Валерій Безус окреслив представникам Данського енергетичного агентства важливі для країни напрями у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

  «Цей рік має бути дуже продуктивний. Ми працюємо над низкою стратегічних документів, законодавчих інструментів. Так, Держенергоефективності розробило проект Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року, проект Водневої стратегії України, Порядок роботи реєстру біометану. Готуємо підзаконну базу у рамках Закону «Про енергоефективність». Тому для нас цінний є досвід країн ЄС», - повідомив Валерій Безус.

  Так, у рамках кількарічної співпраці України та Данії вагомим напрямом є енергоефективність, особливо, у промисловості та в енергетиці.

  Зокрема, сторони звернули увагу на важливість продовження роботи над такими питаннями, як:

  ● запровадження Фонду декарбонізації та схем добровільних угод для стимулювання енергоефективності в промисловості;

  ● створення каталогу енергоефективних технологій та технічних інструкцій, що буде базою знань та рекомендацій для промислових підприємств;

  ● розвиток високоефективної когенерації (відповідний законопроект підготовлено та прийнято Парламентом у першому читанні).

  Окремий напрям партнерства України та Данії - розвиток «зеленої» енергетики та шляхи її інтеграції до енергосистеми, а також підвищення гнучкості ОЕС.

  Валерій Безус акцентував увагу данських партнерів на те, що Держенергоефективності є автором проекту Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. Наразі документ - на розгляді в Міненерго. Важливо, що планом передбачається забезпечення сталості генерації об’єктів відновлюваної генерації та підвищення надійності енергопостачання. Тож Агентство готове до обміну досвідом із міжнародними партнерами у цьому питанні.

  Представники Міненерго та Держенергоефективності також поінформували данську сторону про актуальний у світі та перспективний для України напрям – водневу енергетику. За результатами засідань Робочої групи на базі Міненерго Держенергоефективності вже розробило проект Водневої стратегії України. Наразі із Міненерго ведеться робота щодо її доопрацювання.

  Окрім цього, учасники зустрічі обговорили можливості залучення данського досвіду для розбудови офшорної вітроенергетики в Україні.

  Зустріч відбулася в Міненерго у рамках продовження Українсько-данського енергетичного партнерства.