• In English
 • Уряд схвалив План заходів з реалізації «Партнерства Біарріц»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 грудня 2020 року о 15:45

  За ініціативи Першої Леді Олени Зеленської Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх – 11 вересня 2020 року.

  «Партнерство Біарріц» не має бути чимось абстрактним. Воно повинне бути реалізованим не на папері, а мати чіткий план і бути втіленим у конкретних проектах. Зараз ми маємо дорожню карту, і я сподіваюся на активну та плідну співпрацю профільних міністерств», – зазначила Олена Зеленська.

  Приєднання України до цього Партнерства – це  визнання зусиль України у напрямку утвердження рівних можливостей для чоловіків і жінок.

  «Завдяки ініціативі Першої Леді сьогодні ми робимо потужні кроки для подолання нерівності у можливостях жінок та чоловіків. Відтепер ми маємо чіткий план як позбутись стереотипів щодо розриву у рівні заробітної плати чи права на батьківську відпустку по догляду за дитиною, здобуття освіти за принципом «жіноча» чи «чоловіча» професія, «доступну інфраструктуру» для людей з особливими потребами чи «сміття з хати не виноси» щодо домашнього насильства. Україна вже є невід’ємною учасницею загальноєвропейського цивілізаційного процесу, де проводиться масштабна робота в напрямку боротьби з нерівністю», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.  

  Партнерство Біарріц — це про рівність, рівні права та можливості жінок та чоловіків. Це про руйнування соціальних, економічних, ментальних та фізичних бар'єрів. У межах Партнерства за Планом, який сьогодні підтримав Кабінет Міністрів Україна готова виконати зобов’язання у п’яти сферах:

  • реформування законодавства у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею - батько і мати матимуть однакові можливості по декрету; 
  • розвиток інклюзивного та ґендерно чутливого публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення - люди з особливими потребами матимуть рівний доступ до інфраструктури;
  • наскрізну інтеграцію ґендерного компоненту в освітній процес - хлопці та дівчата матимуть однаковий доступ до освіти незалежно від вибору професії;
  • забезпечення ефективної реалізації законодавства у сфері протидії домашньому та ґендерно зумовленому насильству - держава готова стати на захист постраждалих через створення нових притулків, кімнат кризового реагування та надання різного виду допомоги; 
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків - за один вид діяльності має бути рівна оплата праці незалежно від статі.

  «Лише за один рік було побудоване справжнє партнерство всередині країни з Урядом та міжнародними колегами, завдяки чому вдалося визначити цілі щодо реалізації Партнерства Біарріц та почати роботу. А вже наступного 2021 року ми будемо реалізовувати наші прагнення у сфері прав людини, боротьби з дискримінацією та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», – зауважила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем'єр-міністр наголосила, що держава сьогодні робить усе, щоб українці мали рівні права та можливості. А вирішувати чи користуватися ними чи ні, — це вже право кожного особисто.

  Довідково

  25 серпня 2019 року під головуванням Президента Франції Еммануеля Макрона  лідери країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) заснували «Партнерство Біарріц». Метою цього партнерства є консолідація зусиль міжнародної спільноти та посилення відповідальності задля досягнення рівності жінок і чоловіків.

  11 вересня 2020 року Україна приєдналась до Партнерства Біарріц. Україна взяла на себе зобов’язання у п’яти сферах: розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.