• In English
 • Уряд погодив склад наглядової ради ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 травня 2019 року о 17:36

  Кабінет Міністрів України на засіданні 22 травня 2019 року погодив кандидатури незалежних членів та представників держави у наглядовій раді Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

  Переможців конкурсного відбору на засіданні Уряду представив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, який є членом Комітету з призначень керівників та членів наглядових рад особливо важливих для економіки України державних підприємств.

  За його словами, незалежними членами наглядової ради підприємства стали Володимир Жмак (Україна), Роджер Шейфеле/Roger Scheifele (Німеччина), Стен Аббелоос/Stan Abbeloos (Бельгія), представниками держави призначені Юрій Лавренюк та Анатолій Мамула.

  «Це черговий маленький крок для реформи корпоративного управління, але великий крок для підприємства», – наголосив Олександр Саєнко.

  Пошук і незалежне оцінювання кандидатів здійснювала міжнародна компанія з пошуку та відбору керівного персоналу Odgers Berndtson Ukraine.

  Нагадаємо, участь у конкурсному відборі взяли 74 кандидати, в тому числі 49 українців і 25 іноземців. За результатами оцінювання кандидатів у шорт-ліст увійшло 14 фіналістів, з яких 7 українців.

  У березні 2018 року Урядом було реформовано роботу Комітету з призначень, і ці зміни отримали схвальні відгуки від МВФ, ЄБРР та МФК, які беруть активну участь у його роботі. Протягом першого року після перезавантаження оновлений Комітет з призначень сформував незалежні наглядові ради для чотирьох найбільших державних підприємств – «Укрзалізниця», «Укренерго», «Укрпошта», «Адміністрація морських портів України».


  Додаткова інформація про членів наглядової ради ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»


  Володимир Жмак (Україна) має більш ніж 25-річний досвід управлінської роботи з акцентом на питаннях стратегічного планування, розвитку бізнесу та операційного менеджменту. Працював на державній службі, з 2015 по 2016 рр. – перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації. Обіймав керівні посади в структурах Групи ТНК-BP, яка входила до списку десяти найбільших приватних нафтових компаній у світі по об’ємах видобутку нафти. Впроваджував правила комплаєнсу в усіх компаніях Групи, забезпечував безперервність бізнесу під час поглинання компанії. Як радник президента «Київстар» відповідав за розвиток нових напрямків бізнесу і комплаєнс. Впродовж семи років входив до наглядової ради «Київстар». Член Ради EBA з 2012 по 2014 рік. Заслужений юрист України.


  Роджер Шейфеле (Roger Scheifele) (Німеччина) має більш ніж 40-річний досвід роботи у галузі управління аеропортами. Свою професійну кар'єру розпочав в міжнародному аеропорту Мюнхена, де працював над розробкою проекту та плану перенесення операційної активності зі старого у новий аеропорт протягом однієї ночі. Згодом був переведений на посаду старшого віце-президента з управління персоналом групи аеропортів Munich Airport GMBH (5000 співробітників). З 1997 по 2012 рік був Керуючим директором аеропорту. Консультував інші аеропорти з питань планування та організації діяльності, логістики. В 2015 році приєднався до управлінської команди аеропорту Франкфурту. Минулого року був призначений директором з розвитку аеропорту.


  Стен Аббелоос (Stan Abbeloos) (Бельгія) володіє широким набором професійних компетенцій – розробка стратегії підприємства, політики винагород і програм мотивації співробітників, корпоративне управління, ризик-менеджмент, фінансовий аудит, – які напрацьовані у приватних компаніях галузей мікроелектроніки та телекомунікацій. Загалом за 35 років він пропрацював на різноманітних позиціях у компаніях Бельгії, Китаю, Казахстану, Узбекистану, Росії, Польщі та України. Зокрема, в Україні з 2005-го по 2008 рік очолював холдингову компанію «Фарлеп Інвест». Добре знайомий з особливостями та вимогами американського (GLDN) та європейського (NETIA) корпоративного середовища.


  Юрій Лавренюк у 2000-2005 та 2014-2016 рр. проходив службу в МВС України на оперативних та керівних посадах. Очолював ГО «Всеукраїнська спеціальна колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю» і виступав консультантом Комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. У квітні 2015 року був обраний головою наглядової ради Колегії. Пройшов курс навчання в США в рамках програми Open World Leadership Program за напрямком «Протидія корупції на публічній службі». У травні 2016 року призначений заступником Міністра інфраструктури України.


  Анатолій Мамула розпочав кар’єру у 1993 році в юридичному управлінні Адміністрації Президента України, працював над підготовкою проектів указів і розпоряджень Президента України. У 1999 році призначений начальником головного міжнародно-правового управління Державної адміністрації морського та річкового транспорту. Понад 10 років очолював компанію з юридичного консалтингу підприємств транспортної галузі. У 2011 році повернувся до Адміністрації Президента України. У вересні 2017 року призначений на посаду радника Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона.