• In English
 • Уряд підтримав розширення меж національного природного парку «Олешківські піски»
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 28 листопада 2018 року о 17:26

  Сьогодні, 28 листопада 2018, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення «Про зміну меж території НПП «Олешківські піски» за рахунок включення особливо цінних територій.

  За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, це черговий етап великого проекту з розширення меж природно-заповідних територій.

  «Це унікальний об’єкт природного значення. Саме він є найбільшим піщаним масивом у Європі. Територія представлена 13 типами оселищ, що підкреслює його велику цінність і потребує особливих умов збереження», - розповів Остап Семерак.

  Міністр також додав, що саме тут знаходиться піщана дюна, а пагорби та розташовані між ними пониження час від часу заповнюються водою і перетворюються на невеличкі озера-оазиси. Неповторність цієї території і в особливому ландшафті. Тут гармонійно поєдналися піщані дюни разом із степами та листяними гаями.

  Остап Семерак наголосив, що парк є об’єктом Смарагдової мережі і прийняте сьогодні рішення сприятиме збереженню цих природних комплексів.

  Відтепер до складу парку буде включено частину території Казачелагерської арени загальною площею 3650,7 гектара.

  «Ми маємо пам’ятати, що справді неурбанізованих природних місць в усьому світі залишається все менше. І кожне збереження такої території велике досягнення», - наголосив Міністр.