• In English
 • Уряд оновив склад Адмінкомітету Нацради з розвитку науки і технологій – її перше засідання на чолі з Олексієм Гончаруком планується на початок листопада
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 16 жовтня 2019 року о 15:52

  Кабінет Міністрів затвердив новий склад Адміністративного комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій. Відповідне розпорядження було прийнято сьогодні, 16 жовтня 2019 року, під час засідання Уряду.

  Адмінкомітет за посадою очолила Міністр освіти і науки Ганна Новосад. Також до нього увійшли представники міністерств та інших відомств, ОДА, Київської міськдержадміністрації, вишів, НАН та галузевих академій, Укроборонпрому тощо. Загалом Адмінкомітет налічує 24 особи. Ознайомитися з їхнім переліком можна тут. 

  «Нацрада складається з двох комітетів – Наукового та Адміністративного, кожен з яких має однакову кількість членів. До Наукового входять провідні українські вчені, він оновлюється що два роки. Адмінкомітет формується з представників ЦОВВ та профільних установ, що мають безпосередній вплив на прийняття рішень у сфері науки, а також регіональних держадміністрацій, на території яких є значний науковий потенціал. Оскільки склад Уряду та інших органів влади було оновлено, то ми мали оновити й склад Адмінкомітету», – пояснила Ганна Новосад.

  Вона також додала, що перше засідання Нацради під головуванням нинішнього Прем'єр-міністра Олексія Гончарука планується на початок листопада.

  «Оскільки Нацрада має зібратися вже за кілька тижнів, для нас було дуже важливо оперативно оновити склад Адмінкомітету», - наголосила Міністр.

  Нагадуємо, що Національну раду України з питань розвитку науки і технологій було створено 5 квітня 2017 року. Це основний стратегічний орган з формування політики в сфері науки та інновацій в Україні. Нацраду очолює Прем’єр-міністр за посадою.

  Раніше було оновлено половину складу Наукового комітету. Його членів обирає спеціально створений відповідно до європейської практики Ідентифікаційний комітет з питань науки, в який входять провідні іноземні та українські вчені.