• In English
 • Уряд затвердив проект Держбюджету на 2024 рік, в якому вдвічі збільшив фінансування ветеранської політики — до 14,3 млрд грн
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 16 вересня 2023 року о 15:58

  15 вересня на черговому засіданні Кабінет Міністрів України затвердив проект Державного бюджету на 2024 рік. Проект передбачає збільшення вдвічі видатків на підтримку ветеранів війни та членів їхніх сімей.

  Як наголосив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, підтримка ветеранів війни є одним з ключових пріоритетів Уряду у наступному році. “Видатки за цією програмою збільшуємо удвічі — з 6,8 млрд грн у 2023 році до 14,3 млрд грн у наступному”, — повідомив очільник українського Уряду.

  Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що проект закону про Державний бюджет України на 2024 рік, який згодом буде передано до Верховної Ради, враховує основні орієнтири майбутньої Української доктрини Президента України.

  “Підтримка ветеранів — окремий пріоритет держбюджету. Переформатовані підходи до ветеранської політики передбачають збільшення фінансування для ветеранів вдвічі, до 14,3 млрд грн. Обов’язок держави підтримати тих, хто захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема шляхом забезпечення житлом та підтримки ветеранського підприємництва”, — наголосив Сергій Марченко.

  “Завдяки спільній та продуктивній роботі Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінветеранів, Міністерства фінансів, нам вдалося передбачити у проекті Державного бюджету на 2024 рік збільшення удвічі видатків для Захисників і Захисниць України. Ці показники впевнено наближаються до реального рівня потреб. Сподіваюсь на повну підтримку Верховної Ради проекту Державного бюджету на 2024 рік”, – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

  Зокрема, у затвердженому проекті головного кошторису країни закладено 2,69 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на впровадження інституту помічника ветерана. Цей проект Мінветеранів (в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя) розпочався у липні цього року у пілотних чотирьох регіонах, а з 2024 року масштабуватиметься на всі області України (крім територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф). Передбачається, що послуги з підтримки ветеранів та членів їхніх сімей надаватимуть орієнтовно до 15 тисяч помічників ветерана.

  Також у Державному бюджеті на 2024 рік передбачено 2,5 млрд грн на виконання програм Мінветеранів з надання послуг із психологічної реабілітації, професійної адаптації, рекреації ветеранів, членів їхніх сімей та родин полеглих Воїнів, а також розвитку адаптивних видів спорту.

  Крім того, 247 млн грн перебачено на реалізацію програм підтримки ветеранів Державною установою “Український ветеранський фонд”, що діє при Мінветеранів.

  Окрім іншого, 515 млн грн передбачено на будівництво і утримання Національного військового меморіального кладовища.