• In English
 • Уряд затвердив Порядок поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 27 вересня 2022 року о 20:14

  Кабінет Міністрів України затвердив Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків. Відповідний проект постанови Уряд схвалив сьогодні.

  «Українці завжди дбайливо, по-господарськи ставляться до своєї оселі, своєї власності, до рідного краю. І це помітно особливо зараз, коли люди у поранених громадах розчищають завали після російських бомбардувань. І громадяни, і бізнес, і місцева влада потребують правил поводження з відходами від руйнувань. Прийнятий Порядок, в якому прописаний алгоритм прийняття рішень ОМС з поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд, допоможе громадам якісно та швидко відновлювати свої території», — прокоментував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  Також проект постанови пропонує:

  · визначити поняття «відходи від руйнувань», класифікацію таких відходів, основні операції поводження з відходами від руйнувань та черговість їх проведення, а також основні положення щодо організації місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань;

  · встановити Перелік компонентів відходів від руйнувань та можливі шляхи їх повторного використання у будівництві, промисловості будівельних матеріалів (виробництві будівельних виробів (продукції).

  Документ розроблений Міністерством розвитку громад та територій України за участі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, комітетів ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування й з питань екологічної політики та природокористування, офісів підтримки обох міністерств, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), проекту «APENA 2» та незалежних експертів у сфері поводження з відходами.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час IX Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування наголосив, що громади продовжують спільно будувати наше майбутнє.