• In English
 • Уряд визначив умови та порядок виплати грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності волонтерів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 07 квітня 2023 року о 15:42

  Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок війни, та членам їхніх родин.

  Відтепер одноразова грошова допомога буде також призначатися та виплачуватися волонтерам, які надавали волонтерську допомогу Збройним Силам України чи іншим силовим структурам під час заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України і стали особами з інвалідністю внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) під час надання такої допомоги, та членам сімей загиблих з числа таких волонтерів.

  Відповідні зміни за ініціативи Міністерства у справах ветеранів України Уряд вніс до постанови № 604 від 19 серпня 2015 р.

  Ухваленими змінами також уточнено перелік документів, які необхідно подати набувачам одноразової грошової допомоги, що дозволить скоротити терміни їх розгляду.

  Рішення про призначення одноразової грошової допомоги таким особам буде прийматися утвореною Мінветеранів міжвідомчою комісією відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Виплата буде проводитися за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

  Для призначення одноразової грошової допомоги необхідно звернутися до вищезазначеної комісії із заявою та подати необхідний перелік документів.

  “Сьогодні Уряд ухвалив важливе та потрібне рішення щодо забезпечення соціальних гарантій людям, які з перших днів російської збройної агресії проти України надають безцінну підтримку нашим військовим. Вони завжди поруч, адже волонтери і військові – це міцний зв’язок, у нашій єдності – сила та незламність української нації. Разом працюємо на перемогу!”, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

  Ухваленню цієї постанови передувала ґрунтовна спільна робота Мінветеранів, Офісу реформ КМУ, Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Комплексна робота щодо удосконалення законодавства у цій сфері продовжується.