• In English
 • Сертифікація українських газових сховищ за європейськими правилами дозволить посилити енергетичну безпеку в Європі, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 квітня 2023 року о 16:11

  Сертифікація АТ «Укртрансгаз» як оператора газосховищ сприяє максимальному використанню європейськими компаніями потужностей українських підземних сховищ газу, що своєю чергою дозволить посилити енергетичну безпеку всієї Європи.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко, коментуючи рішення НКРЕКП щодо сертифікації Укртрансгазу.

  «Одна з ключових цілей, які ми ставимо, - це створення в Україні великого енергетичного хабу, зокрема, і для зберігання газу європейськими державами. Сертифікація Укртрансгазу робить абсолютно відкритим і прозорим процес зберігання. І це надає нам можливість зберігати більше газу європейських компаній в Україні, чим ми посилимо безпеку для європейських держав», - зазначив Герман Галущенко.

  Очільник Міненерго наголосив, що Україна має одні з найбільших ПСГ на континенті, які дозволяють зберігати понад 30 млрд кубів газу.

  «Враховуючи той обсяг, який ми плануємо використати на власні потреби для проходження наступної зими, Україна може запропонувати європейським партнерам до 15 млрд кубів потужностей своїх ПСГ», - наголосив Міністр.

  Герман Галущенко підкреслив, що навіть під час війни деякі європейські компанії зберігали в українських сховищах природний газ у режимі митного складу.

  «І я впевнений, що сертифікація сприятиме подальшому збільшенню обсягів використання наших сховищ, і до наступної зими закачувати газ в Україну буде велика кількість європейських компаній», - підкреслив він.

  Міністр також зазначив, що використання українських ПСГ – взаємовигідний процес: європейські компанії зможуть зберігати газ за вигідними цінами, а Україна залучатиме додаткові кошти для зміцнення своєї енергетичної безпеки.

  Нагадаємо, 7 квітня 2023 року НКРЕКП ухвалила остаточне рішення про сертифікацію АТ «Укртрансгаз» як оператора газосховища. Рішення ухвалено після отримання висновку Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо відповідності сертифікації Укртрансгазу положенням регламенту ЄС.