• In English
 • Уряд вніс зміни до постанови від 19 травня 2021 р. № 497, що передбачають звільнення від проходження ЄДКІ як форми атестації деяких категорій здобувачів вищої та фахової передвищої освіти
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 26 травня 2023 року о 16:30

  Сьогодні, 26 травня 2023 року, Кабінет Міністрів України затвердив зміни до постанови від 19 травня 2021 р. № 497 «Про атестацію здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступенів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту». Внесені зміни передбачають звільнення від проходження єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) як форми атестації деяких категорій здобувачів вищої та фахової передвищої освіти. Потреба у звільненні від проходження ЄДКІ обумовлена участю таких здобувачів освіти у захисті України та подоланні наслідків агресії російської федерації.

  Тож на час воєнного стану та одного року після його припинення від проходження ЄДКІ з метою атестації звільняють здобувачів освіти таких галузей знань: 25 Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону, 26 Цивільна безпека, а також здобувачів, які є військовослужбовцями, поліцейськими, рятувальниками.

  Постанова передбачає відтермінування запровадження ЄДКІ для здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальностями 143 Атомна енергетика, 272 Авіаційний транспорт, 273 Залізничний транспорт та для здобувачів фахової передвищої освіти галузі знань 27 Транспорт.

  Усі здобувачі, звільнені від складання ЄДКІ, проходитимуть атестацію у формі, визначеній закладом освіти.