• In English
 • Уряд вніс зміни до Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 12 жовтня 2022 року о 20:55

  Кабінет Міністрів України вніс зміни до Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах, за якою підприємства мають розрахувати обсяги заборгованості з різниці в тарифах, що підлягають компенсації з Державного бюджету. Відповідне рішення прийняв Уряд під час засідання 12 жовтня.

  «Компенсація заборгованості з різниці в тарифах — це один з елементів забезпечення фінансової спроможності підприємств теплопостачання в період опалювального сезону 2022/2023 рр., здійснення ними розрахунків за природний газ. Отримання компенсації дозволить підприємствам погасити борги за спожиті енергоносії. Таке важливе рішення Уряду спрямоване не лише на підтримку теплопостачальних підприємств, а й на забезпечення отримання безперебійних послуг споживачами», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 

  За словами Міністра Уряд пішов назустріч органам місцевого самоврядування і передбачив норму, яка дозволяє не зменшувати обсяг різниці в тарифах для тих підприємств, які отримували підтримку з місцевих бюджетів. Це дуже важливе рішення, яке об’єднує нас у ці непрості часи та дозволяє спільними зусиллями підтримувати житлово-комунальну галузь. 

  Зазначимо, проект постанови “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 977” дозволяє розпочати на місцях роботу Теркомісій щодо узгодження підприємствам галузі обсягів заборгованості з різниці в тарифах. 

  У свою чергу Тернопільський міський голова, Голова бюджетного комітету Правління Асоціацій міст України Сергій Надал наголосив: «Сьогодні Урядом прийняте рішення щодо затвердження Методики компенсації різниці в тарифах, яка враховує обсяги трансфертів, що надавалися муніципалітетами. Це рішення є надзвичайно важливим, адже дозволить стабільне проходження опалювального сезону і забезпечить справедливість у взаємовідносинах між центральною владою та місцевим самоврядуванням. Тому я та інші представники громад дуже вдячні Прем’єр-міністру та Міністру розвитку громад та територій за правильні своєчасні рішення у цей складний період».

  Відтак зміни до Методики  передбачають:

  • перенесення дати врегулювання заборгованості з різниці в тарифах для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення та встановлення нових періодів для розрахунку різниці в тарифах;
  • визначення можливості розрахунку заборгованості з різниці в тарифах для таких категорій споживачів, як «релігійні організації» та «інші споживачіс»;
  • визначення умов розрахунку обсягу заборгованості з різниці в тарифах у випадку отримання підприємством трансфертів із державного бюджету чи місцевого бюджету для фінансування витрат, які безпосередньо пов’язані з операційною (основною) діяльністю суб’єкта господарювання;
  • особливості розрахунку фактичних витрат суб’єктів господарювання, що виробляють теплову енергію комбінованим способом. 

  Нагадаємо, раніше Уряд оновив Типове положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах.