• In English
 • Уряд Великої Британії надасть підтримку 10 територіальним громадам у відновленні

  Посольством Великої Британії за сприянням Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України відібрало 10 територіальних громад за результатами відкритого конкурсу оголошеного Міністерством за підтримки уряду Великої Британії.

  У рамках проекту «Планування відновлення в громадах» їм буде надана допомога у розробці планів відновлення. Підтримка також включає низку практичних інструментів для громад, які допоможуть розпочати відновлення якнайшвидше.

  «Ми отримали заявки від 487 громад, які постраждали від російської агресії. Найбільше запитів надано на відновлення навчальних закладів, систем водопостачання, створення реабілітаційних центрів. Наша мета – допомогти втілити проекти відновлення якомога більшій кількості громад. Це поступовий процес і планування на рівні громад є його важливою складовою. Попри те що ми могли відібрати у межах проєкту лише 10 територіальних громад, ми зацікавлені в тому, щоб підтримати і тих, хто не потрапив у список. Цей проект є частиною нашої ініціативи Команда підтримки громад, яка обʼєднує чисельних донорів та проекти, які сприяють розвитку спроможностей на локальному рівні. Я вдячний Уряду Великої Британії за готовність підтримувати відбудову на місцевому рівні, адже саме спроможні громади стануть драйвером відновлення всієї України» – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

  Громади що були відібрано за результатами конкурсу:

  • Вінницька область (Ладиженська громада)
  • Миколаївська область (Новобузька громада)
  • Одеська область (Кароліно-Бугазька громада)
  • Полтавська область (Гоголівська громада)
  • Сумська область (Роменська та Дубов’язівська громади)
  • Харківська область (Новопокровська громада)
  • Чернігівська область (Сосницька громада, Бобровицька та Михайло-Коцюбинська громади)

  Обрані громади мають відповідають характеристикам територій відновлення і раніше не розробляли програми та плани відновлення. Громади надіслали на розгляд об’єкти, для яких можна отримати фінансування на розробку проектно-кошторисної документації.

  Проект Good Governance Fund «Планування відновлення в громадах» – ініціатива, яка підтримує територіальні громади України у відновленні та підвищує спроможність держави управляти проектами регіонального розвитку. Проект реалізується спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки уряду Великої Британії (UK International Development) та втілюється Abt Britain і KPMG в Україні.

  Детальніше про проект.