• In English
 • Енергетична ситуація в регіонах на 15 грудня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 грудня 2023 року о 10:40

  Через негоду знеструмлено 355 населених пунктів, обмеження електропостачання не застосовується в жодній з областей

  В Україні вирує негода. Через несприятливі погодні умови (поривчастий вітер, снігопади та обледеніння) залишаються без напруги споживачі переважно у східних регіонах, зокрема у Харківській, Донецькій, Дніпропетровській областях, а також на Полтавщині і Сумщині. У результаті бойових дій і з технічних причин без світла - 445 населених пунктів.
  Запровадження графіків відключень побутових споживачів не передбачається.

  ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

  Через негоду в області на ранок без напруги залишається  - 136 населених пунктів (43,4 тисячі абонентів), через бойові дії – 16,4 тисячі споживачів. Через обледеніння пошкоджені 250 опор, проїзд до яких ускладнений сильною ожеледицею і заметами на дорогах. Енергетики працюють, залучаючи до роботи дорожні і комунальні служби.
  Також внаслідок несприятливих погодних умов увечері відключилася повітряна лінія 330 кВ, при цьому відключилися два автотрансформатори на підстанції 330 кВ НЕК «Укренерго», які було заживлено від дизельних генераторів. За кілька годин автотрансформатори було підключено. Пошкодження повітряної лінії виявлено за 10 км від підстанції.

  ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

  Внаслідок негоди станом на 9:00 без електропостачання 221 населений пункт (116,4 тисячі абонентів). За добу знеструмлено 12 населених пунктів – 15,5 тисячі точок обліку. З урахуванням відключених через бойові дії - без електропостачання залишається 344 населених пункти (236 тисяч користувачів).     

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ

  Через метеоумови за добу знеструмлювались 9 тисяч споживачів, дали напругу – 8,3 тисячі абонентів. Загалом в області залишаються знеструмленими 4,2 тисячі клієнтів.

  ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

  У результаті складних погодних умов без електропостачання 19 населених пунктів – 4,4 тисячі споживачів. 

  СУМСЬКА ОБЛАСТЬ

  Через негоду знеструмлено 16 населених пунктів (близько тисячі споживачів). Всього, з урахуванням відключених через бойові дії, без електропостачання залишається 75 населених пунктів (4,8 тисячі користувачів).

  ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ

  Через погодні умови без світла 11 населених пунктів (1,4 тисячі точок обліку). 

  ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

  Внаслідок негоди станом на 9:00 знеструмлено 3 населених пункти – близько тисячі споживачів, через бойові дії без електропостачання - 19 населених пунктів (1,3 тисячі абонентів). 

  КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ

  Внаслідок несприятливих погодних умов станом на 9:00 без електропостачання 2 населених пункти, 150 абонентів.

  ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ

  Через технічні причини знеструмлено 1, 5 тисячі споживачів, при цьому заживили 1,7 тисячі клієнтів. Без електроенергії залишається близько 28 тисяч абонентів). 

  КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

  Через технічні причини станом на 9:00 годину без напруги  2,9 тисячі споживачів.

  МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

  Через технічні причини знеструмлено 23 абоненти.  

  ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ

  В обласному центрі знеструмлено 14,7 тисячі споживачів. В області залишаються без напруги 45 населених пунктів (близько 26 тисяч точок обліку). 

  На 15 грудня у північно-східних областях прогнозується дощ та мокрий сніг, вдень на Прикарпатті, в Карпатах та східних областях невеликий мокрий сніг, місцями ожеледь та налипання мокрого снігу. Енергетики працюють у посиленому режимі. 

  Ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована.
  Застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається.