• In English
 • Уряд вдосконалив систему державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення
  Міністерство оборони України, опубліковано 24 лютого 2023 року о 16:54

  Сьогодні, 24 лютого, Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з реалізації Концепції створення системи державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення.

  Концепція створена на виконання Закону України “Про оборонні закупівлі” в частині застосування державного гарантування якості та створення умов для взаємного визнання державного гарантування якості з державами-членами та державами-партнерами НАТО.

  Чинна в Україні система орієнтована переважно на контроль вже виготовлених товарів. Вона не враховує сучасні підходи, які застосовуються у провідних державах світу, зокрема, державах-членах НАТО, які застосовують систему державного гарантування якості.

  У рамках військово-технічної допомоги для ЗСУ від держав-партнерів надходить велика кількість товарів оборонного призначення, які вироблені та випробувані із застосуванням натовських стандартів, зокрема стандартів серії AQAP. Тому створення та запровадження в Україні системи, яка була б сумісною з аналогічними системами держав-партнерів, є вкрай актуальною.

  План заходів щодо реалізації Концепції передбачає, зокрема, вдосконалення нормативно-правової бази щодо визначення повноважень Міноборони під час виконання функцій уповноваженого органу з державного гарантування якості та оцінки відповідності товарів, робіт і послуг оборонного призначення. Йдеться також про формування політики з питань забезпечення якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення у сфері оборони. Документом передбачено поглиблення міжнародного військово-технічного співробітництва у сфері забезпечення якості та укладання міжнародних угод з країнами-партнерами з питань гарантування якості. Серед заходів також - запровадження стандартів НАТО з якості та розроблення відповідних національних та військових стандартів і документів з питань аудиторської діяльності у сфері забезпечення якості, підготовка фахівців з питань державного гарантування якості.

  Це дозволить якісно оцінити спроможності національних виробників і забезпечити виконання вимог державних контрактів, здійснювати оцінювання процесів забезпечення якості та виконання виробниками вимог державних замовників.

  Реалізація Концепції дозволить забезпечити гнучкий підхід до контролю якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення у разі, коли обсяг та способи такого контролю залежать від рівня ризиків, повʼязаних з їх закупівлею.