• In English
 • Уряд уточнив порядок розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду
  Міністерство економіки України, опубліковано 26 травня 2023 року о 20:31

  Уряд вніс зміни до Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання. Завдяки ухваленій постанові уточнюються повноваження та обов’язки органів державного ринкового нагляду, а деякі норми цього Порядку приведені у відповідність до вимог, зокрема, європейського законодавства. Відповідне рішення ухвалив  Кабінет Міністрів України на засіданні 26 травня 2023 року.

  «Щороку органи ринкового нагляду затверджують плани, згідно з якими вони здійснюють нагляд за безпечністю нехарчової продукції. Ми проаналізували діючу систему ринкового нагляду і виявили низку недоліків. Серед основних – те, що повноваження та обов’язки органів державного ринкового нагляду та митних органів були нечіткими в частині складання планів перевірок на наступний календарний рік. Так, в планах визначалося, що нагляду підлягає, наприклад, вся будівельна продукція. Але, враховуючи сьогоднішнє рішення, в плані тепер визначатиметься конкретний тип продукції, наприклад, вікна, цегла, риштування, черепиця  та ін. Також може зазначатись  марка (модель, артикул, модифікація) такої продукції.  Це допоможе і бізнесу, і державним органам у сфері перевірок – адже до планових перевірок всі мають готуватися заздалегідь», - пояснив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Завдяки змінам відтепер проект секторального плану оприлюднюватиметься і затверджуватиметься своєчасно. Це дозволить бізнесу вчасно отримувати інформацію про переліки товарів, перевірки характеристик яких було заплановано, що відповідно підвищить рівень безпечності нехарчової продукції.

  Крім того постановою запроваджуються наступні зміни:

  • в плані буде визначатися конкретна продукція, що перевірятиметься: її вид (тип), категорія та/або група, а також (за наявності) марка (модель, артикул, модифікація);
  • збільшується з 15 днів до 23 днів час для опрацювання Держмитслужбою пропозицій органів ринкового нагляду для складання нею проекту плану здійснення контролю продукції при здійсненні митного оформлення;
  • розширюється перелік відомостей, які зазначаються у звітах органів про виконання секторального плану ринкового нагляду, що сприятиме якісній оцінці здійснення заходів ринкового нагляду.