• In English
 • Уряд схвалив зміни до Закону "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України" щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 25 липня 2023 року о 17:12

  Кабінет Міністрів схвалив зміни до Закону "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України" щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Проект розроблено Міністерством внутрішніх справ України з метою впорядкування правил поводження зі зброєю, а також надання цивільним особам права задекларувати наявну зброю та боєприпаси до неї.

  З початку повномасштабної війни росії проти України, зокрема, цивільні особи, беруть участь у відсічі та стримуванні російської збройної агресії, і на законодавчому рівні отримали право використовувати для цього вогнепальну зброю, яка не зареєстрована у визначеному порядку.

  У зв’язку із цим виникла потреба впорядкування правил поводження зі зброєю, а також надання права цивільним особам задекларувати наявну зброю, але без обов’язку здавати її до завершення дії воєнного стану, і впродовж 90 днів після його завершення.

  Шляхом внесення зміни до Закону України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” пропонується нормативно врегулювати порядок отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Встановлюється обов’язок декларування цивільними особами, визначених у акті категорій вогнепальної зброї та боєприпасів до неї в органах (підрозділах) Національної поліції України.

  Порядок декларування вогнепальної зброї, а також правила її носіння, зберігання, і перевезення цивільними особами, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації визначатимуться МВС.


  Прийняття зазначеного Закону сприятиме зміцненню контролю у сфері обігу зброї, а також забезпечить правові гарантії для цивільних осіб щодо не притягнення їх до відповідальності за зберігання незареєстрованої, але задекларованої зброї.