• In English
 • Уряд погодив перетворення ДП “Гарантований покупець” в акціонерне товариство
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 лютого 2024 року о 19:08

  Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо перетворення державного підприємства (ДП) «Гарантований покупець» в акціонерне товариство, 100% акцій у статутному капіталі якого належать державі та не підлягають приватизації. Рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 2 лютого.

  «Продовжуємо реформу корпоративного управління. Перетворення «Гарантованого покупця» в акціонерне товариство посилить прозорість роботи компанії. Компанія стане зрозумілішою для міжнародних контрагентів, це полегшить їй потенційну інтеграцію в європейський ринок», - зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Згідно з рішенням Уряду, має бути створена комісія з перетворення підприємства. Комісія розробить проект плану перетворення підприємства, підготує передавальний акт майна, що вноситься до статутного капіталу АТ, та визначить строк вимог до підприємства кредиторами (два місяці з дня набрання чинності розпорядженням).

  Також має бути утворена інвентаризаційна комісія підприємства, а Фонду державного майна доручили забезпечити проведення рецензування звіту про оцінку майна підприємства в установленому законом порядку.


  Довідково

  ДП “Гарантований покупець” купує електроенергію з відновлювальних джерел енергії для державної підтримки галузі та забезпечує доступність електроенергії для населення.