• In English
 • Участь України в Ініціативі Тримор’я сприятиме посиленню енергетичної безпеки регіону
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 лютого 2024 року о 18:12

  Україна може стати надійним партнером та учасником Ініціативи трьох морів, що сприятиме енергетичній безпеці регіону. Про це зазначив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час зустрічі з Послом з особливих доручень МЗС Литви Гедимінасом Варвуолісом. Участь у зустрічі також взяв Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас.

  Сторони відзначили, що Ініціатива Тримор’я є важливим геополітичним, інфраструктурним та економічним об'єднанням у світлі нинішніх загроз.

  Заступник Міністра наголосив, що українська сторона зосереджена на посиленні співпраці, зокрема у питанні розширення енергетичних коридорів, будівництва інтерконекторів між Україною та Польщею, Румунією та Словаччиною. Це може бути визначено як проекти спільного інтересу в межах Ініціативи. Також Україна налагоджує контакти з LNG-терміналами окремих країн Ініціативи і пропонує використовувати українську газотранспортну інфраструктуру, а також сховища для зберігання запасів. За словами Міністра енергетики Германа Галущенка, Україна має значний потенціал стати «газовим хабом» Європи.

  «Ми раді обговорити потенційні можливості у форматі Ініціативи Тримор’я. Україна може привнести до неї ті цінності та підходи, які ми закладаємо у наше стратегічне бачення розвитку енергетики», - зазначив Ярослав Демченков.

  Представники Ініціативи акцентували на важливості того, що Україна стала учасником схваленого Європейською Комісією Проекту спільного інтересу з будівництва водневого коридору через Україну, Словаччину, Чехію, Австрію та Німеччину.

  Також сторони приділили увагу питанням відновлення енергетичного сектору України на основі «зелених» технологій та сталої генерації, досягнення кліматичної нейтральності, інтеграції українського ринку до європейського.