• In English
 • Уряд підтримав проведення експериментального проекту з сертифікації операторів протимінної діяльності
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 лютого 2024 року о 17:15

  В Україні запроваджується єдина уніфікована процедура сертифікації операторів протимінної діяльності (ПМД). Відповідне рішення про запуск експериментального проекту щодо сертифікації операторів та процесів ПМД Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 2 лютого 2024 року.

  «Для пришвидшення очищення та розмінування території України ми маємо оптимізувати кожну складову усього комплексу протимінної діяльності. Сертифікація операторів протимінної діяльності – один з дуже важливих напрямків. Україна зацікавлена в залученні якомога більшої кількості операторів – і іноземних, і вітчизняних. Це прискорить очищення нашої території, а також створить умови для здорової конкуренції, формування ринкових цін на послуги з розмінування та у підсумку - економії коштів. Запуск експериментального проекту дозволяє зробити процес сертифікації уніфікованим та більш зрозумілим для операторів, зменшити бюрократію та встановити чіткі правила для всіх учасників процесу. А отже, сертифікація стане більш доступною для підприємств та організацій, які бажають працювати в сфері протимінної діяльності», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Порядок реалізації експериментального проекту був розроблений Міністерством економіки із залученням до опрацювання та обговорення інших дотичних міністерств та відомств, зокрема Міноборони, ДСНС, ДССТ, неурядових операторів, українських та іноземних експертів в сфері ПМД. Проект розрахований на два роки.

  «Ключове – ми приводимо до єдиного знаменника підходи до сертифікації для всіх центрів з сертифікації. До сьогодні підходи в центрах Міноборони та, наприклад, ДСНС відрізнялися. Відтепер оператор, звертаючись до будь-якого центру сертифікації, повинен буде подавати єдиний набір документів, проходити єдині процедури і т.д. Другий важливий момент – сертифікація чітко поділена на три етапи – кожен зі своїми вимогами, процедурами, термінами їх проходження. Для кожного етапу встановлені жорсткі строки, яких мають дотримуватись і оператори, і центри з сертифікації. Ми зменшуємо бюрократичне навантаження, та в принципі маємо за кінцеву мету максимально цифровізувати процеси сертифікації», - розповів заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.

  Відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту передбачається, зокрема, введення єдиних термінів дії сертифікатів (3 роки – первинні сертифікати, 5 років – продовжені). Визначені виключні підстави для припинення чи призупинення дії сертифікату.

  Згідно з Порядком, сертифікація урядових операторів ПМД здійснюється безоплатно. Також безоплатно будуть сертифікуватися неурядові неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до відповідного Реєстру, але лише в разі, коли ПМД відповідає їх статутним цілям.