• In English
 • У березні розраховуємо на створення окремого інструменту для України в межах Європейського фонду миру, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 лютого 2024 року о 17:08

  1 лютого Європейський Союз ухвалив нову чотирирічну програму підтримки України на 50 млрд євро. З них 39 млрд євро будуть направлені на підтримку державного бюджету України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Це допоможе нашому Уряду забезпечити фінансову стабільність та здійснювати пріоритетні видатки бюджету, зокрема всі соціальні програми допомоги нашим людям», — зауважив Прем’єр-міністр

  Він додав, що затверджена програма Ukraine Facility передбачає 8 млрд євро у вигляді спеціального інвестиційного інструменту. За оцінкою Міністерства економіки, це дозволить залучити додаткові 30 млрд євро інвестицій.

  «Програма Ukraine Facility — це не лише про гроші, але і про трансформацію нашої країни. Це план із запровадження європейських правил та норм, які наближають нас до членства в ЄС», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр зауважив, що всі 27 країн-членів ЄС проголосували за цю програму підтримки України. За його словами, це демонстрація єдності Європи в підтримці України та чіткий сигнал для росії, що її стратегія, — почекати поки підтримка союзників України припиниться, — не працює.

  «Крім того, європейські лідери підтвердили намір продовжувати військову підтримку України. Зокрема, вже в березні ми розраховуємо на створення окремого інструменту для України в межах Європейського фонду миру. Мова йде про 20 млрд євро саме військової підтримки на наступні 4 роки», — зазначив очільник Уряду.

  Окремо Денис Шмигаль відзначив позицію ЄС щодо використання та конфіскації заморожених російських активів.

  «Два роки роботи й постійної адвокації великої команди України, і сьогодні європейські лідери підтверджують план щодо використання доходів від заморожених активів рф. Ми вітаємо це рішення, але Україна розглядає це виключно як перший проміжний етап до конфіскації, а не як альтернативу конфіскації», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Він наголосив, що Уряд з партнерами продовжить працювати над тим, аби російські активи були в повному обсязі спрямовані на стійкість та відновлення України.

  У березні розраховуємо на створення окремого інструменту для України в межах Європейського фонду миру, — Прем’єр-міністр