• In English
 • Уряд направив до Верховної Ради законопроект про ратифікацію Угоди щодо будівництва Ямпільського мосту

  Кабінет Міністрів України за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури ухвалив рішення скерувати до Верховної Ради України законопроект про ратифікацію Угоди щодо будівництва мосту Ямпіль – Косуець. Він з’єднає Україну та Молдову через річку Дністер.

  Ямпільський міст дозволить розвантажити міжнародний пункт пропуску «Могилів-Подільський-Отач», на який припадає практично весь транспортний потік між Україною та Молдовою.

  Парламент Республіки Молдова вже ратифікував Міжурядову угоду. Тепер черга – за Верховною Радою України.

  «Очікуємо від народних депутатів оперативної ратифікації Угоди між Україною та Молдовою. Проект дозволить створити транспортний коридор, який скоротить час поїздок до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованого росією Придністров’я.

  Будівництво нового мостового переходу – це послідовна політика щодо розбудови української прикордонної інфраструктури та забезпечення безперебійного руху товарів»,– наголосив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  Роботи щодо будівництва мосту почалися ще у 2021 році, проте повномасштабне вторгнення росії його зупинило. Цьогоріч будівництво було відновлено.

  Проект буде реалізовано за підтримки європейських партнерів.

  Загальна довжина мосту – понад 1400 метрів. Міст матиме 2 смуги руху, велопішохідну доріжку. Також він буде збудований із дотриманням усіх стандартів безбар’єрності.

  Нагадаємо, Угоду про будівництво мосту 12 червня 2023 року підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіжа.

  Новий міст стане продовженням траси P-08 «Немирів – Ямпіль». Дістатися до нього з боку України можна буде автошляхами «Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський“Могилів-Подільський-Ямпіль-Бершадь-Умань» та «Могилів-Подільський-Ямпіль-Бершадь-Умань». З боку Молдови до мосту буде виходити траса «Кишинів-Сорока».