• In English
  • Ольга Стефанішина: Врахування позицій національних меншин (спільнот) є ключовим у підготовці всіх рішень
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 08 серпня 2023 року о 20:09

    Під час підготовки всіх рішень та документів у сфері захисту прав національних меншин (спільнот) ключовою для нас є інклюзивність – врахування позицій спільнот, залучення широкого кола фахівців та міжнародної експертизи.

    На цьому наголосила Віце-премʼєр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час онлайн зустрічі із представниками та представницями національних меншин (спільнот) в межах триденних консультацій у Закарпатті, організованих у партнерстві з Офісом Віце-премʼєр-міністра.

    Участь у заході зокрема взяли: голова Закарпатської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Віктор Микита; заступник Голови Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський; перший заступник Міністра освіти і науки Євген Кудрявець;, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков та заступник Міністра освіти і науки Андрій Сташків.

    «Консолідація українського суспільства в часи важких випробувань під час повномасштабної російської агресії засвідчила стійкість та єдність всієї української поліетнічної нації. Громадяни, незалежно від етнічного походження, віросповідання чи мови повсякденного спілкування, стали на захист України. Впевнена, наша єдність і стійкість є запорукою майбутньої перемоги та того, що Україна неодмінно стане членом ЄС», – заявила Віце-прем’єр-міністр.

    Ольга Стефанішина поінформувала про кроки здійснені на виконання рекомендації Єврокомісії щодо реформування законодавства у сфері захисту прав національних меншин (спільнот). Урядовиця наголосила, що забезпечення прав людини в цілому, з особливим наголосом саме на правах національних меншин, належить до фундаментальних основ європейського співтовариства.

    Вона підкреслила важливість ухваленого у грудні минулого року рамкового закону «Про національні меншини (спільноти) України». Вона зазначила, що цей закон заклав сучасний правовий базис для належного забезпечення прав національних меншин (спільнот) в Україні.

    «Одразу після отримання Висновку Венеційської комісії, Уряд у партнерстві з Парламентом розпочав роботу над проектом змін для уточнення низки положень цього закону», – зазначила Ольга Стефанішина.

    Представники Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті представили учасникам схвалену Урядом Концепцію державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» та розповіли про підготовку самої Державної цільової програми на 10 років.

    У цьому контексті Віце-премʼєр-міністр закликала представників національних спільнот активно долучатися до процесу розробки та наповнення програми.

    «Надзвичайно важливо, аби фінальний документ був корисним для самих національних меншин (спільнот). Нашим спільним пріоритетом є забезпечення умов для розвитку мовної, культурної, етнічної, релігійної самобутності представників національних спільнот, паралельно із забезпеченням можливостей їхньої повноцінної інтеграції в українське суспільство», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

    Урядовиця також зауважила, що, зважаючи на обмеженість ресурсів в умовах повномасштабної війни, не всі амбітні плани вдасться реалізувати одразу. Однак, висловила переконання, що завдання та цілі, закладені як у рамковому законі, так і в майбутній Програмі, - стануть чітким орієнтиром для побудови по-справжньому європейської держави. «З боку Уряду, ми продовжимо активну роботу з партнерами для залучення додаткового фінансування для України як для майбутнього члена ЄС. Це, впевнена, дозволить забезпечити реалізацію всіх завдань, передбачених майбутньою загальнодержавною Програмою».

    Захід організовано Офісом Віце-премʼєр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України спільно з Міністерством освіти та науки України, Державною службою України з питань етнополітики та свободи совісті, Парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій за підтримки Ради Європи.