• In English
 • Укренерго може отримати кредитування для модернізації 8 підстанцій за стандартами ENTSO-E
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 грудня 2021 року о 18:09

  Сьогодні на засіданні Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо проекту «Підвищення ефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій) II».

  Зміни до Закону створять правові підстави для надання державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань НЕК «Укренерго» в рамках спільного з Кредитною установою для відбудови (KfW, державний банк Уряду ФРН) проекту (сума якого 1,2 млрд грн).

  НЕК «Укренерго» зможе отримати прямий кредит під державні гарантії, що дозволить здійснити енергоефективну модернізацію та автоматизацію 8 підстанцій у Південно-Західній частині України: «Вінницька» 750 кВ, «Вінницька» 330 кВ, «Бар» 330 кВ, «Козятин» 330 кВ «Кам'янець-Подільська» 330 кВ, «Хмельницька» 330 кВ, «Шепетівка» 330 кВ, «Чернівецька» 330 кВ.

  Така модернізація дозволить керувати обладнанням дистанційно з центрального диспетчерського пункту та перетворить зазначені підстанції на високотехнологічні автоматизовані енергооб’єкти, які відповідатимуть вимогам ENTSO-E щодо надійності роботи системи електропередачі та безпеки мережі.