• In English
 • Український культурний фонд оголосив нові грантові програми на 2019 рік
  Міністерство культури України, опубліковано 31 січня 2019 року о 17:04

  Виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів під час онлайн-трансляції розповіла про нові грантові програми на 2019 рік, які покликані підтримати створення сучасного інноваційного продукту в різних секторах культури, а також повідомила про умови, правила й терміни подачі документів на отримання грантів.

  «Протягом минулого року команда Українського культурного фонду провела 11 стратегічних сесій, опитала близько 100 експертів з різних культурних напрямків, провела фокус-групи, проаналізувала наявні відкриті джерела щодо різних секторів культури і мистецтва, і результатом  нашої спільної роботи стала Стратегія Українського культурного фонду  на 2019-2021 рр. Вже 12 лютого  всі зацікавлені особи матимуть  можливість ознайомитись з її фінальним текстом», - повідомила Юлія Федів.

  «У 2019 році ми змінюємо формат і вже оголошуємо не 3 типи конкурсів, а 8 конкурсних програм. Окрім них, ми також будемо реалізовувати інституційні програми фонду. На 2019 рік ми визначили для себе 7 пріоритетних напрямків діяльності, на які будуть спрямовані проекти Українського культурного фонду:

  • сприяння проведенню аналітичної і дослідницької діяльності у сфері культурних і креативних індустрій;
  • підтримка освітніх проектів, впровадження інновацій і новітніх технологій у сферу культури і мистецтва;
  • підтримка створення якісного інноваційного конкурентоспроможного культурного продукту, а також підтримка молодих митців;
  • сприяння розвитку культурної спадщини, а також її промоція, орієнтована на майбутнє;
  • підтримка проектів, які реалізуються на місцевому рівні в контексті децентралізації;
  • сприяння міжкультурному діалогу, розвитку української мови на теренах України, а також налагодженню партнерств між українськими організаціями та міжнародними партнерами
  • сприяння інтернаціоналізації української культури та її поширення за межі держави».

  За словами виконавчого директора Українського культурного фонду, в контексті визначених пріоритетів команда планує активно співпрацювати з партнерами Фонду, такими як Держкіно, Український інститут книги, Офіс з просування експорту та іншими. Основними стратегічними цілями УКФ на наступні три роки визначені:

  • розбудова інституційної спроможності;
  • сприяння створенню культурного продукту;
  • промоція і поширення української культури.

  Бюджет на 2019 рік складає  641 млн грн, який буде розподілений між програмами УКФ.

  Зокрема, як повідомила Юлія Федів, сьогодні, 31 січня 2019 року, стартує дві програми - «Створюємо інноваційний культурний продукт», спрямована на забезпечення умов для культурного самовираження шляхом створення інноваційного конкурентоспроможного культурного продукту (бюджет 81 млн грн),   та  «Навчання, обміни, резиденції,  дебюти», покликана сприяти обміну знаннями, навичками, ідеями в галузі культури, в рамках якої оголошено 4 лоти: освітні, мобільність та програми обміну, резиденції, дебюти (бюджет 70 млн грн). За кожною із програм затверджені 2 менеджери.

  11 лютого 2019 року запускаються програми – «Український культурний монітор», яка спрямована на дослідження стану культурних, креативних та аудіовізуальних секторів України, а також покликана сприяти реалізації державної політики у сферах культури і мистецтв, стимулювати розвиток сучасних напрямків культурної і мистецької діяльності та розроблення інноваційних проектів (бюджет 10 млн грн); «Знакові події для української культури», спрямована на створення позитивного іміджу України на міжнародній культурній арені, розбудову широкої національної на міжнародної партнерської мережі у сфері культурних та креативних індустрій, сприяння широкій міжсекторальній співпраці» (бюджет 60 млн грн); «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору», спрямована на підтримку та розвиток українського кінематографа, стимулювання молодих кіномитців та створення кінематографічного конкурентоспроможного продукту і популяризацію української кіноіндустрії за кордоном. У рамках програми підтримується лише сектор аудіовізуального мистецтва (бюджет 400 млн грн).

  18 березня 2019 року запускається програма «Інклюзивне мистецтво», яка розробляється у партнерстві із Британською Радою в Україні і покликана сприяти забезпеченню культурних прав для осіб з інвалідністю та націлена на подолання бар’єрів між суспільством в цілому і місцевими громадами, з одного боку, та особами з інвалідністю і їх спільнотами, з іншого (бюджет 20 млн грн).

  «Також на осінь ми готуємо два сюрпризи і плануємо запустити ще дві конкурсні програми, але про це детальніше ми повідомимо протягом року.  Загалом 2019 рік для Українського культурного фонду і для всієї культурної креативної спільноти буде плідним на якісні культурні проекти», - зазначила Юлія Федів.