• In English
 • 1 доба до завершення реєстрації на добровільну сертифікацію вчителів: залишилось лише 38 місць
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 31 січня 2019 року о 16:01

  1 лютого о 18:00 на сайті Українського центру оцінювання якості освіти завершиться реєстрація на добровільну сертифікацію вчителів. Для участі в сертифікації вже зареєструвалися 962 педагоги. Протягом доби ще зареєструватися може лише 38 вчителів з 7 областей: 6 педагогів з Донецької області, 11 – з Івано-Франківської, 6 – з Кіровоградської, 3 – з Миколаївської, 2 – з Одеської, 5 – з Полтавської та 4 – з Черкаської. Такі дані станом на ранок 31 січня надає офіційний сайт Українського центру оцінювання якості освіти.

  «2019 року в сертифікації зможе взяти участь 1 тисяча з майже півмільйона сьогодні працюючих педагогів. Більш того, цьогоріч у ній беруть участь лише вчителі початкової школи. Наразі педагоги з 17 областей та міста Києва вже вичерпали свої квоти, при цьому вже зараз ми маємо зареєстрованих учасників з усіх областей України. Це хороший результат, адже ми зможемо пропілотувати новий механізм сертифікації в усіх регіонах нашої великої країни та матимемо можливість в кожному із них відшукати агентів змін, які є серцем реформи на місцях», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

  Вона також наголосила, що сертифікація є добровільною – це вимога, закріплена як Законом України «Про освіту», так і нещодавно прийнятим положенням про сертифікацію.

  Для реєстрації на сертифікацію необхідно зробити 6 простих кроків:

         1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію, де зазначено всю основну інформацію.

         2. Підготувати необхідну інформацію та документи. Насамперед знадобиться довідка із закладу освіти, де працює вчитель, а також веб-папка на одному з   файлообмінників для завантаження е-портфоліо – посилання на неї потрібно буде вказати під час заповнення реєстраційної форми.

         3. Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись сервісом.

         4. Сформувати комплект реєстраційних документів:

  • оформлена реєстраційна картка-заява;
  • копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності - інший документ, що посвідчує особу педагогічного працівника;
  • копія одного з таких документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків, або картки фізичної особи-платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • сторінка паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
  • довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

         5. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно.

         6. Отримати повідомлення учасника сертифікації.

  Докладніше про процедуру реєстрації можна дізнатися на сайті УЦОЯО.

  «Сертифікація – це нові можливості для будь-якого вчителя початкової школи. Оцінювання не залежатиме ні від типу закладу, ні від стажу, важливими є лише ваші знання та педагогічних хист. Тож якщо у вашій області ще залишилися місця – реєструйтесь. Якщо не пройдете – нічого не втратите, якщо складете успішно – отримаєте не лише визнання, а й 20% доплату до зарплати», – додала Міністр.

  Більше про сертифікацію можна прочитати у відповідному положенні або на сайті МОН.

  Нагадуємо, що за результатами дослідження EdCamp Ukraine 72,2% педагогів вірять у прозорість та ефективність зовнішньої незалежної сертифікації вчителів.