• In English
 • Українські авіатори повертаються на батьківщину з міжнародного авіашоу The Royal International Air Tattoo-2018
  Міністерство оборони України, опубліковано 16 липня 2018 року о 16:37

  16 липня до України повертається делегація та авіаційна техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, яка брала участь в міжнародному авіаційному показі The Royal International Air Tattoo-2018.

  Очолював українську делегацію командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Сергій Дроздов.

  Цьогорічний авіаційний показ був присвячений 100-й річниці Королівських Повітряних Сил Великої Британії. На авіашоу побувала рекордна кількість відвідувачів: 185 тисяч людей насолоджувалися святковими польотами. Загалом в авіашоу прийняли участь 302 літальні апарати, які нараховували 43 типи літаків, що представляли 30 країн світу, та 121 літак  взяв  участь у динамічному показі.

  Найяскравіше володіння літаком у повітрі продемонстрували повітряні аси US Air Force Heritage Flight; український Су-27 Фланкер; Королівський Канадський ВПС CF-188 Hornet; французький дует Aeronavale Rafale M; італійська команда диспетчерів Frecce Tricolor.

  У статичному парку літаків були представлені літаки з усього світу, включаючи дебютні виступи від Embraer KC-390 з Бразилії, Kawasaki C-2 з Японії та HH-101A CaeSAR-тактичний вертоліт від італійських ВПС.

  У цілому Air Tattoo відвідали близько 79 військових делегацій, у тому числі 64 військових керівників  з усього світу, включаючи начальника авіаційного штабу, головного авіаційного маршала Королівських Повітряних Сил Великої Британії сера Стівена Хіллера; першого морського лорда Великої Британії адмірала сера Філіпа Джонса; Голову військового Комітету НАТО, головного маршала Повітряних Сил Стюарта Піча; заступника начальника штабу британської армії, генерала сера Гордона Мессенджера, а також  командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковника Сергія Дроздова.

  Окрім того, командувач виду Збройних Сил України мав низку робочих зустрічей з керівництвом Королівських Військово-Повітряних Сил Великої Британії та іншими учасниками заходу, а також представниками різних компаній військово-промислового комплексу. Також у п’ятницю під час авіаційного параду-огляду екіпаж літака Іл-76 українських Повітряних Сил відвідав принц Майкл Кентський. Він оглянув літак і ознайомився з його можливостями та заходами військового співробітництва, в яких екіпажі й літаки бригади беруть участь.

  Прихильників та фанатів української авіації також вразили  складні фігури вищого пілотажу, які виконував минулорічний переможець в номінації «Кращий пілотаж серед країн-партнерів НАТО» полковник Олександр Оксанченко.