• In English
 • Україні важливо продовжувати шлях системних перетворень і не втрачати темп, – Президент Латвії Раймондс Вейоніс
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 травня 2019 року о 12:01

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Президентом Латвії Раймондсом Вейонісом у Ризі.

  Сторони обговорили широке коло питань двостороннього та багатостороннього діалогу Україна-Латвія. Зокрема, йшлося про поглиблення торговельно-економічної співпраці, внутрішньополітичну ситуацію в Україні, співпрацю у рамках НАТО та ЄС.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала Президенту Латвії за його особистий внесок у розвиток українсько-латвійських відносин та за щире бажання надати практичну допомогу та політичну підтримку Україні на міжнародній арені.

  Своєю чергою Раймондс Вейоніс зазначив, що Латвія продовжуватиме підтримувати Україну в різних міжнародних форматах, адже суверенітет і територіальна цілісність України, як і будь-якої європейської держави, є непорушними, агресивні ж дії Росії є грубим порушенням міжнародного права.

  «На всіх можливих міжнародних майданчиках ми закликаємо Росію забрати свої війська з України. Однак ще й досі агресія триває. Для зміни цієї ситуації міжнародна спільнота повинна діяти злагоджено та жорсткіше. Сподіваюся, що найближчим часом нам вдасться вирішити цей конфлікт», – підкреслив Президент Латвії.

  Продовжуючи тему, Віце-прем’єр-міністр додала, що Україна високо цінує швидку реакцію Латвії щодо агресії Росії в Азовському морі та незаконної російської «паспортизації» на тимчасово окупованих територіях українського Донбасу. «Росія продовжує тестувати на міцність міжнародне право та реакцію цивілізованого світу, використовуючи нові і нові гібридні атаки. Відтак маємо діяти більш рішуче», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Обговорюючи внутрішньополітичну ситуацію в Україні, Президент Латвії сказав, що, попри складні безпекові виклики, Україна активно впроваджує реформи і це є позитивним прикладом державотворення. «Я багато разів бував в Україні. І зміни відчутні. Реформи – це, безумовно, поліпшення ситуації не для політиків, а для суспільства. Важливо продовжувати шлях системних перетворень і не втрачати темп», – наголосив Раймондс Вейоніс.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала за послідовну підтримку в реалізації пріоритетів України на шляху до європейських і євроатлантичних структур. «Україна зробила свій геополітичний стратегічний вибір щодо членства в ЄС та НАТО. Стратегічний курс на членство України в ЄС та НАТО став невід'ємною частиною Конституції України і, попри зміну вищого керівництва держави, жодних компромісів щодо європейської та євроатлантичної інтеграції бути не може», – додала вона.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що пріоритетом у двосторонніх відносинах є розширення торговельно-економічного співробітництва. «Україна налаштована на поглиблення торговельних відносин із Латвією, спираючись на рекордні обсяги двосторонньої торгівлі – майже півмільярда євро за 2018 рік, що на 18% більше, ніж за попередній рік», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Сторони також обговорили перспективи співпраці у рамках Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, засідання якої відбудеться завтра.

  Україні важливо продовжувати шлях системних перетворень і не втрачати темп, – Президент Латвії Раймондс Вейоніс Україні важливо продовжувати шлях системних перетворень і не втрачати темп, – Президент Латвії Раймондс Вейоніс