• In English
 • Наш інтелект – це наша перевага, – Глава Уряду під час IV Всеукраїнського фестивалю інновацій
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 травня 2019 року о 11:11

  Частина українського інтелектуального продукту є у найкращих рішеннях світу. Тож завдання – формувати цілісний продукт саме всередині України, наш інтелект – це наша перевага. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час участі у Четвертому Всеукраїнському фестивалі інновацій. Цей захід проходить щороку і цього разу зібрав рекордну кількість заявок – 250. До числа фіналістів, а це 60 проектів, увійшли розробки у сферах енергоефективності, агросектору, медицини, безпеки, кібербезпеки, зеленої енергетики, технологій викладання і літакобудування.

  Цього року в числі номінантів на перемогу у фестивалі серед іншого – складні мобільні додатки для бухгалтерів, туристичні та гастрономічні гіди, пристрої для мотивації, для допомоги незрячим, діагностичні системи, військові розробки на основі акустики, інтерактивні дошки, які працюють на будь-яких поверхнях, навіть платформи розваг для хатніх улюбленців та спеціальні пекарні, що випікають хліб із комплексом вітамінів та елементів для хворих на тяжкі форми анемії.

  Загалом заявки на фестиваль подали 75 закладів освіти, у тому числі 61 заклад вищої освіти, 30 наукових установ та 12 підприємств. За інформацією організаторів, серед ВНЗ найбільшу кількість заявок подали Вінницький національний аграрний університет та Луцький національний технічний університет. Половина всіх заявок – це технічні та технологічні розробки.

  Вітаючи учасників фестивалю, Глава Уряду сказав, що побачив велику націю новаторів. «Сьогодні нові рішення та ідеї надзвичайно потрібні Україні і світу. Останнім часом ми бачимо гарні тенденції – об’єднання ідей з реальним сектором. Бізнес інвестує в інновації, аби представити ринку затребуваний продукт, – сказав Володимир Гройсман. – Наш інтелект – це наша перевага. Частина нашого інтелекту вже є у найкращих рішеннях світу. Тож завдання – формувати цілісний продукт саме всередині України».

  Глава Уряду наголосив, що зараз Уряд виходить на фіналізацію запуску Фонду підтримки інновацій та стартапів. «Ми виходимо на фіналізацію запуску Фонду підтримки інновацій і стартапів. Вже є ресурс – 400 млн грн. Винахідники і новатори потрібні Україні, бо вони роблять Україну сильною»,  – додав Глава Уряду.

  Довідково

  Всеукраїнський фестиваль інновацій-2019 проходить у рамках відзначення Дня науки. Він є традиційним майданчиком для представлення кращих проектів та поєднує освітнє, наукове та бізнес-середовище. Як правило, тут демонструють розробки, які мають потенціал для комерціалізації.

  Минулого року Україна посіла найвищу позицію в Глобальному індексі інновацій за останні 12 років – 43-тє місце серед 126 економік світу. При цьому в середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду визначено, що у найближчі роки Україна має наростити рівень наукоємності економіки та питомої ваги високотехнологічної продукції та послуг у структурі експорту.

  Наш інтелект – це наша перевага, – Глава Уряду під час IV Всеукраїнського фестивалю інновацій