• In English
 • Україна затвердила концепцію Національного павільйону на Всесвітній виставці Експо-2020 у Дубаї

  6 грудня 2018 року відбулося Друге засідання Координаційного комітету з підготовки участі України у Всесвітній виставці Експо-2020 під головуванням Степана Кубіва, Першого віце-прем’єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Як відомо, в лютому 2017 року Уряд ухвалив рішення про участь України у Всесвітній виставці Експо-2020 та будівництво власного національного павільйону площею орієнтовно 1035,03 м2 на ділянці загальною площею 1652,46 м2.

  “Виставка Експо - це подія масштабу Олімпійських ігор для країн. На Експо, як правило, демонструють розвиток інновацій, високих технологій, інвестиційні пропозиції та проекти. Креативність та сучасність - головний тренд, який прагнуть показати організатори виставки, і Україна може стати одним з фаворитів Експо. Концепція національного павільйону України має промовисто показати, що Україна та її продукція - сучасна та високотехнологічна. Прошу всіх це пам'ятати під час підготовчої роботи”, - наголосив Степан Кубів.

  Серед запропонованих концепцій презентації України Координаційний комітет обрав концепцію “Smart Ukraine: connecting dots” (Smart Україна: єднаючи світ), яка на думку Координаційного комітету найбільш органічно пов'язана із загальною концепцією Експо-2020 “Поєднуючи думки, створюючи майбутнє: мобільність, сталий розвиток та можливості”.

  “Україна має унікальний людський капітал з інноваційним та креативним мисленням, що вміє поєднати технологічні рішення з традиційним виробництвом товарів та послуг. Це не лише системні ІТ-рішення, але й рішення для енергетики, агроіндустрії, малого та середнього бізнесу різних напрямків. Треба органічно презентувати усе це в рамках одного павільйону, щоб відвідувачі змогли оцінити справжню якість та інноваційність”, - наголосив Степан Кубів під час обговорення концепції національного павільйону.

  Подальша підготовча робота до участі України в Експо-2020 включатиме погодження графіка та виконання передпроектних, проектних робіт та узгодження результатів з Оргкомітетом Експо-2020. Це включає проведення трьох етапів відкритих тендерів на будівництво національного павільйону, роботи щодо внутрішнього облаштування, забезпечення роботи виставки у 2020 році, утримання, експлуатацію, а пізніше - демонтаж павільйону.

  Для виконання функцій дирекції з підготовки участі України на Експо-2020 Мінекономрозвитку планує створити державне підприємство “Експо-2020”.