• In English
 • Україна запрошує американських бізнесменів до участі в концесійних проектах, – Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 14 травня 2021 року о 11:36

  Міністр інфраструктури України Владислав Криклій взяв участь в онлайн-конференції «Україна у Вашингтоні», 13 травня. 

  Сторони обговорили перспективи співпраці у розвитку інфраструктури України. 

  «Американські бізнесмени виявляють зацікавленість в участі в інвестиційних проектах в Україні, і ми сподіваємося, що компаній буде дедалі більше», – сказав Владислав Криклій.

  Міністр також нагадав, що 2019 року в Україні було ухвалено закон про концесію. «Ми вирішили, що все, чим може управляти приватний сектор у галузі інфраструктури, має бути передано в управління приватним підприємствам, оскільки вони роблять це більш ефективно, ніж держава», – зазначив очільник Міністерства.

  Владислав Криклій також підкреслив, що минулого року в Україні було реалізовано два концесійні проекти в портах Ольвія та Херсон. Наразі триває робота над запуском концесійного проекту з управління морським торговельним портом «Чорноморськ». 

  Розглядаються також концесійні проекти щодо пасажирського комплексу в порту Одеси, причалів Бердянського морського порту та порту в Ізмаїлі.

  Крім портів концесійні проекти пропонуються для розвитку залізничного транспорту. Зокрема, йдеться про вокзали у Києві, Дніпрі, Хмельницькому, Вінниці, Миколаєві, Львові, Одесі й Чопі, які можуть стати торговельно-розважальними центрами з розвинутою системою транспортного сполучення.

  Спільно з ЄБРР Мінінфраструктури завершує роботу над концесійним проектом реконструкції та будівництва шести ділянок шосейних доріг завдовжки 1400 км за рахунок як бюджетних коштів, так і приватних інвестицій,  – зазначив Міністр.

  Україна також працює з міжнародними партнерами над проектами передачі в концесію аеропортів у Чернівцях, Вінниці, Херсоні й Рівному. За рахунок державного чи місцевого бюджетів розбудовуватиметься відповідна інфраструктура, зокрема злітно-посадкові смуги. Але, як заначив Міністр, важливо, щоб терміналами управляли приватні компанії.