• In English
 • Україна зацікавлена вивчити данський досвід підвищення інвестиційної привабливості «зеленої» енергетики, - Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 липня 2021 року о 17:39

  Україна зацікавлена вивчити данський досвід підвищення інвестиційної привабливості «зеленої» енергетики. Про це йшлося під час зустрічі Міністра енергетики Германа Галущенка з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Олє Егбергом Міккельсеном.

  Олє Егберг Міккельсен зазначив, що Данія готова поділитися досвідом фінансового врегулювання у сфері «зеленої» енергетики та підвищення інвестиційної привабливості цього сегменту енергетики.

  «Ми вдячні данським партнерам за пропозицією поділитися успішним кейсом у сфері «зеленої» енергетики. Ми опрацюємо запропоновані інструменти, які можуть покращити механізм фінансового балансування сегменту ВДЕ, з точки зору їх можливого впровадження в Україні», - наголосив Герман Галущенко.

  Також сторони обговорили співробітництво у межах Українсько-данського енергетичного партнерства. Міністерство енергетики у співпраці з данською програмою Danida Sustainable Infrastructure Finance реалізовуватимуть проекти у сферах альтернативних видів палива, електроенергетики та теплопостачання.

  «Міністерство розробляє порядок відбору проектів, які підлягають фінансуванню у рамках Українсько-данського енергетичного партнерства. Після проходження внутрішніх процедур ми зацікавлені якнайшвидше представити проекти данській стороні», - зазначив Герман Галущенко.

  Нагадаємо, 7 червня 2021 року Міністр енергетики України Герман Галущенко та Міністр закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофод підписали угоду про співпрацю в рамках українсько-данської програми енергетичного партнерства у 2021-2026 роках. Угода стане новим етапом поглиблення міжурядової співпраці, яка буде зосереджена на зміцненні середовища для стійких енергетичних рішень та технологій, заснованих на данському досвіді та технічній допомозі, а також відкритті можливостей для компаній, що працюють із зеленою енергетикою.