• In English
 • Україна зацікавлена співпрацювати з Литвою у запровадженні біоенергетичної біржі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 червня 2021 року о 18:52

  Міністр енергетики Германа Галущенко провів зустріч із Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

  Герман Галущенко відмітив, що Україна і Литва мають дружні відносини у всіх сферах, зокрема, й в енергетиці. «У нас велике майбутнє для співпраці та взаємодії в енергетичній галузі», - зазначив Міністр.

  Міненерго зацікавлене у співпраці з литовською стороною, зокрема, у питаннях розвитку біоенергетики.

  «Україна має значний потенціал біоенергетики. Водночас введення потужностей на біомасі потребує створення конкурентного та прозорого ринку твердого біопалива. Тому для нас дуже корисним буде досвід Литви щодо функціонування біржі Baltpool: які шляхи впровадження цього механізму, як запобігти можливим помилкам», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко наголосив на тому, що одна з ключових цілей Міністерства енергетики України – це синхронізація української енергосистеми з європейською системою ENTSO-E.

  «Синхронізація об’єднаної енергосистеми стосується не лише енергетичної безпеки. Україна прямує до Європейського Союзу, тому ми вже зараз робимо все, щоб комфортніше почувати себе в Євросоюзі», – наголосив Міністр.

  Під час зустрічі сторони обговорили позицію щодо «Північного потоку-2».

  Вальдемарас Сарапінас підтвердив, що Литва вважає проект газопроводу «Північний потік-2» загрозою енергетичній безпеці європейських країн.

  «Вдячний за принципову позицію Литви, солідарну Україні, щодо «Північного потоку-2», - зазначив Герман Галущенко.

  Вальдемарас Сарапінас, в свою чергу, зазначив, що високо цінує позицію Міністерства енергетики України щодо заборони імпорту електроенергії з Росії і Білорусі в контексті майбутньої синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E, а також українсько-литовського торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва.

  Сторони також домовились про подальші кроки в рамках Спільної Декларації про створення робочої групи з посиленої стратегічної співпраці у сфері енергетики.