• In English
  • Україна вперше представляє стенд «Чорнобиль - територія змін» на міжнародній виставці у Відні
    Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 17 вересня 2018 року о 19:29

    У Віденському відділенні ООН, у рамках 62-ї генеральної Конференції МАГАТЕ, відбулось урочисте відкриття міжнародної виставки, що проходить 17-21 вересня, на якій Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) вперше презентує власний стенд «Чорнобиль – територія змін».

    На експозиції представлені досягнення України в подоланні наслідків Чорнобильської аварії, знятті ЧАЕС з експлуатації та перетворенні об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також презентовано потенціал зони відчуження.

    Окрему увагу приділено масштабній програмі відродження зони відчуження, розпочатої за ініціативи Президента України Петра Порошенка.

    Очікується, що захід відвідають понад 5 000 гостей, серед яких міжнародні експерти, співробітники Секретаріату МАГАТЕ та учасники Генеральної конференції.

    «Для нашої команди вперше представляти Україну на авторитетному заході з власним стендом чорнобильської тематики - це дуже відповідальна справа і честь. Позаду більше півроку підготовчих робіт із залученням помічників та міжнародної підтримки для повної реалізації нашої творчої ідеї за 1300 кілометрів від України. Сподіваюсь, нам вдасться гідно представити досягнення в подоланні наслідків аварії на ЧАЕС та зацікавити експертів і потенційних партнерів задля впровадження нових суспільно важливих проектів на території зони відчуження», – акцентував Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

    Відкрила виставку в.о. Гендиректора Мері Еліс Хейворд, яка наголосила, що трагедії Чорнобиля і Фукусіми - це те, що об'єднало всю світову спільноту задля ліквідації наслідків аварій на атомних станціях. МАГАТЕ направляє свою діяльність на те, щоб забезпечити безпеку всього світу і не допустити подібних аварій у майбутньому.

    Протягом п’яти наступних днів на стенді «Чорнобиль – територія змін» відвідувачі зможуть побачити 3D макет всесвітньо відомої захисної Арки (НБК) над зруйнованим реактором у супроводі комп’ютерної графіки. Не менш цікавою для відвідувачів стане можливість потрапити під Арку за допомогою інтерактивної панелі у форматі 360 градусів та зробити моментальне фото на фоні НБК.

    Також всі охочі зможуть здійснити віртуальну подорож найпопулярнішими місцями зони відчуження за допомогою спеціальних окулярів та побачити масштаби зони та її головні об’єкти на великому макеті карти.