• In English
 • Україна вітає пропозицію Єврокомісії щодо 4-ої програми макрофінансової допомоги і зацікавлена в її законодавчому закріпленні, – Глава Уряду
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 травня 2018 року о 16:40

  Україна вітає пропозицію Європейської Комісії про започаткування 4-ої програми макрофінансової допомоги обсягом 1 млрд євро і очікує на законодавче закріплення ініціативи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом. Зустріч відкрила робочий візит Глави Уряду України до Брюсселя.

  Володимир Гройсман відзначив активну позицію Єврокомісії в цьому питанні, особливо в контексті потреби нашої держави у зовнішньому фінансуванні в найближчі роки.

  "Наш діалог має бути не тільки конструктивним, а й відповідати завданням та планам Уряду України", - сказав Володимир Гройсман.

  У свою чергу Валдіс Домбровскіс підкреслив, що представники ЄК позитивно оцінюють здійснені українською стороною заходи з консолідації державних фінансів в умовах бойових дій на Донбасі та втрати виробничих потужностей на сході України.

  Тож орієнтовно в червні до Києва приїде експертна місія Євросоюзу для підготовки проекту Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС. За планом, місія має сформувати перелік умов програми макрофінансової допомоги з урахуванням економічної ситуації та стислих термінів виконання ініціативи.

  Окремо співрозмовники торкнулися ходу реформ в Україні, а також реалізації планів щодо антикорупційної політики. «Ухвалення проекту закону про антикорупційний суд є для нас безумовним пріоритетом», - сказав Володимир Гройсман.

  Він також проінформував співрозмовника про хід запровадження автоматичної перевірки електронних декларацій та механізмів верифікації бенефіціарних власників підприємств. Глава Уряду зазначив, що допомога фахівців ЄС в цьому питанні буде також доречною для України.

  Україна вітає пропозицію Єврокомісії щодо 4-ої програми макрофінансової допомоги і зацікавлена в її законодавчому закріпленні, – Глава Уряду