• In English
 • Україна виходить з Угоди про координацію міждержавного зв’язку СНД
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 17 лютого 2021 року о 14:19


  Уряд підтримав ініціативу Мінцифри та Держспецзв’язку про вихід з Угоди координації поштового й електричного зв’язку.

  Постанова, якою передбачено вихід з цієї Угоди, розроблена Держспецзв’язку.

  Угоду про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електронного зв’язку уклали у 1992 році і нею визначено домовленості між урядами країн СНД про координацію надання послуг зв’язку, розвитку телекомунікаційних мереж, тарифної політики та підготовки кадрів.

  «Проект постанови про рішення вийти з цієї Угоди ми розробили на виконання рішення Ради нацбезпеки та оборони України щодо припинення дії договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав”, - зазначив Юрій Щиголь, Голова Служби державного зв’язку та захисту інформації України.

  За весь цей час Угода не набула практичної реалізації. Вона не потрібна, оскільки не працює і в сучасних умовах не відповідає євроінтеграційному курсу України.

  Взаємовідносини України у сфері телекомунікацій з урядами інших держав регулюються міжнародними договорами, укладених в рамках таких установ ООН, як Міжнародний союз електрозв’язку та Всесвітній поштовий союз, членом яких є наша держава.

  Україна може співпрацювати з урядами інших держав на основі двосторонніх угод, виходячи зі своїх національних інтересів. Вихід України з Угоди не вплине на інтереси громадян та спроможність держави захищати свої національні інтереси, в тому числі — протидії спробам Росії легітимізувати тимчасову окупацію наших територій.