• In English
 • Україна у ТОП-30 рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 31 жовтня 2018 року о 15:45

  Україна підвищила позиції у рейтингу Світового банку Doing Business - 2019, за загальним рейтингом із 190 країн, піднялася з 76-го рядка на 71-й. А за індикатором «Отримання дозволу на будівництво» піднялася із 35-ї позиції на 30-ту!  Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

  За його словами, минулого року в рейтингу були враховані не всі прийняті позитивні зміни. Йде мова про скасування зайвої процедури отримання будівельниками технічних умов від ДСНС з пожежної безпеки на будівництво. Відтепер ці вимоги отримуються разом з архітектурно-будівельними вимогами. Також йдеться про введення обов’язкової вимоги про наявність вищої освіти у розробників проекту будівництва та інженерів технічного нагляду, що підвищує якість контролю. Зараз це вже реально працює.

  «Позиція України в ТОП-30 за показником «Отримання дозволів на будівництво», цей результат є в першу чергу головним індикатором для інвесторів і збільшення притоку іноземних інвестицій в країну. Україна реформується, і ми не зупиняємося на досягнутому. Дерегуляція в Україні бізнес-процесів, зокрема у галузі будівництва, буде продовжена. Плануємо і надалі поліпшувати позиції у Doing Business і тримати високу планку», – сказав Геннадій Зубко.

  За підрахунками експертів Світового банку, один пункт в загальному рейтингу Doing Вusiness дає можливість країні залучити до $ 600 млн інвестицій.

  Нагадаємо, Doing Business – один з найпопулярніших рейтингів Світового банку, який характеризує стан інвестиційного клімату країни. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності в 190 країнах. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.