• In English
 • Україна та Німеччина посилюють співпрацю у сфері енергоефективності та декарбонізації

  Україна та Німеччина посилюють співпрацю у сфері енергоефективності та декарбонізації. Таких домовленостей дійшли учасники перемовин у рамках співробітництва Уряду України й Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

  В українсько-німецьких перемовинах взяв участь Голова Держенергоефективності Валерій Безус, який подякував Уряду Німеччини за систематичну та проактивну підтримку реформ і окреслив плани подальшого партнерства.

  «Важливою віхою стало прийняття Закону України «Про енергоефективність», який розроблявся у т.ч. за допомогою Уряду Німеччини, зокрема, GIZ. Тепер для Агентства серед основних пріоритетів в найближчий перспективі є розробка і прийняття більше 40 підзаконних нормативно-правових актів, щоб забезпечити ефективну реалізацію закону відповідно до європейських директив. У зв’язку з цим важливо продовжити і посилити співпрацю», - підкреслив Валерій Безус.

  Агентство веде і продовжить спільну із GIZ роботу щодо стимулювання впровадження систем енергоменеджменту в різних секторах економіки, проведення енергетичних аудитів.

  «Окремо хочу підкреслити підтримку розвитку освітньо-наукового напряму в енергоефективності. Це питання необхідно розглядати з двох сторін: з точки зору впровадження науково-освітніх програм у цій сфері, а також щодо нагальної модернізації безпосередньо закладів освіти і науки», - повідомив Валерій Безус.

  Вагомим напрямом партнерства України та Німеччини розглядається воднева енергетика – інструмент декарбонізації економіки. Наразі Держенергоефективності спільно з Міненерго працюють над першим проектом національної Водневої стратегії.

  У свою чергу, Фолькер Ель - регіональний уповноважений Федерального міністерства економічного співробітництва й розвитку Німеччини відмітив значний прогрес реформ України, прийнятий базовий закон та важливість подальшої спільної роботи у сфері енергоефективності, що є важливою складовою енергобезпеки та декарбонізації.


  Довідково

  Українсько-німецькі перемовини відбулися 30 листопада 2021 р. в Києві під головуванням Ольги Стефанішиної - Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Марії Флаксбарт - Парламентського статс-секретаря Федерального міністерства економічного співробітництва й розвитку.