• In English
 • Дмитро Кулеба у Ризі заручився підтримкою союзників НАТО на тлі загрози нової хвилі російської агресії проти України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 09:42

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у засіданні Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ держав-членів НАТО спільно із грузинським колегою.

  Глава українського зовнішньополітичного відомства детально поінформував союзників НАТО про загострення Росією безпекової ситуації на Донбасі, нарощування російських сил вздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

  Дмитро Кулеба спростував російські фейки про нібито підготовку України до наступальної операції на Донбасі і підтвердив відданість нашої держави виключно політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту, готовність продовжувати роботу в рамках Тристоронньої контактної групи та Нормандського формату.

  Міністр наголосив, що об’єднання зусиль України та союзників НАТО допоможе стримати Росію від подальших агресивних дій та запропонував державам-членам Альянсу низку конкретних кроків, які передбачатимуть, зокрема, посилення санкційного тиску та зміцнення оборонних спроможностей нашої держави.

  Глава МЗС висловив вдячність союзникам за підтримку України та готовність сприяти зміцненню безпеки нашої держави.

  “Україна активно працює з партнерами над втіленням комплексного пакету стримування, який складається з політичних, економічних та безпекових заходів. Він спрямований на те, щоб знеохотити Росію вдатися до найгіршого сценарію дій. Демонструючи силу зараз, ми уникаємо потреби доводити її пізніше”, - заявив Дмитро Кулеба.

  Міністр наголосив: посилення України та східного флангу НАТО буде взаємовигідним для Альянсу та нашої держави.

  Союзники висловили тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

  Довідково

  Північноатлантична рада (North Atlantic Council) – це найвищий політичний орган, який ухвалює рішення в НАТО.