• In English
 • Україна та Ліван будуть поглиблювати співпрацю у галузі АПК

  Україна та Ліван зацікавлені у розширенні обсягів двостороннього товарообігу сільськогосподарською продукцією та налагодженні дієвих механізмів співпраці. Про це йшлося під час зустрічі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з делегацією депутатів Національних Зборів Ліванської Республіки на чолі з керівником депутатської групи дружби «Ліван - Україна» Мішелем Муссою. Участь у заході також взяли Надзвичайний та Повноважний Посол України в Ліванській Республіці Ігор Осташ та представники Мінагрополітики.

  «Протягом останніх років ми бачимо поступове зростання обсягів експорту в Ліван. Значна динаміка спостерігається в сегменті тваринницької продукції. Ми намагаємось підтримати цей тренд, зокрема і впроваджуючи в Україні безпроцентно високу підтримку галузі тваринництва», - зазначив Максим Мартинюк. В якості прикладу він навів динаміку експорту до Лівану живих тварин (ВРХ, овець, кіз), який розпочався в 2016 році та за рік зріс у 6 разів до 14 млн дол. США та висловив впевненість, що подібне зростання відбудеться і в інших товарних категоріях.

  Ліванська сторона виявила зацікавленість у збільшенні товарообігу, зокрема за рахунок нарощування експорту з України зернових культур, рослинних олій, борошна, а з Лівану – цитрусових, бананів та виноробної продукції. Також було акцентовано на тому, що Ліван може розглядатись Україною як торговельно-економічний хаб, через який можна експортувати продукцію до інших країн Близького Сходу.

  Важливим етапом двосторонніх відносин може стати українсько-ліванський бізнес-форум, що планується у Києві у квітні.

  Окрім того, було обговорено питання відновлення роботи Міжурядової українсько-ліванської комісії з торговельно-економічного співробітництва, яка є важливою платформою для комунікації на урядовому рівні з питань торговельно-економічного співробітництва.

  Довідково

  За 2017 рік Україна експортувала до Лівану сільськогосподарської продукції на 204,4 млн дол. США. Основними продуктами експорту є кукурудза та пшениця (95,1 млн дол. США), насіння олійних культур (43,8 млн дол. США) та соняшникова олія (31,1 млн дол. США).

  Також у 2016р. розпочався експорт до Лівану живих тварин (ВРХ, овець, кіз). У 2017р. виріс у 6 разів та склав $ 14 млн. В менших обсягах Ліван імпортує з України м'ясо птиці, молочну продукцію, цукор, маргарин, волоські горіхи, корми для тварин та інше.