• In English
 • У Києві презентували документальний фільм «Міф» про Героя України - Василя Сліпака
  Міністерство культури України, опубліковано 09 лютого 2018 року о 13:51

  У столичному кінотеатрі «Україна» відбулась прем’єра документального фільму «Міф», яка розповідає історію життя Героя України Василя Сліпака - соліста Паризької національної опери, волонтера, який пішов добровольцем на фронт і віддав своє життя, захищаючи Україну. Режисерами картини є Леонід Кантер та Іван Ясній, продюсерами – Катерина Мізіна та Олександр Дріз.

  Зйомки стрічки відбувались у Львові, Парижі, на місці бойових дій де воював та загинув Василь Сліпак. Архівне відео, спогади побратимів  переплітаються з елементами  анімації у виконанні Юрія Журавля  та поєднують у фільмі два жанри -  кіно та концерт.

  За словами одного із авторів кінокартини режисера  Леоніда Кантера, образ Василя Сліпака збирали по усьому світу: «Це історія про дуже щасливе життя - добродушної, життєлюбної і веселої людини, і хоча під час перегляду стрічки на очах стоять сльози - ця історія не трагічна, а героїчна. Коли ти бачиш таку потужну неймовірну історію життя – починаєш замислюватися над своїм власним та думати  про власні цінності».

  «Я відчуваю гордість, що в один час зі мною жила така особистість і боролася  за такі важливі речі. Тепер  він став потужнішою зброєю, ніж сам собі уявляв», - додав він

  Брат героя фільму Орест Сліпак переконаний, що завдячуючи цьому фільму, ми будемо пам’ятати про тих героїв, які віддали життя за Україну та продовжують відстоювати незалежність України  на Сході країни.

  «Я  б дуже хотів, щоб цей фільм став  мотивацією для звернення  максимальної уваги до тих Героїв, які воювали і знаходяться зараз в тяжкому стані, які потребують допомоги та реабілітації», - говорить Орест Сліпак.

  Проект MYTH / МІФ став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки цього фільму становить 620 тис. грн, при загальній вартості виробництва 1 млн 577 тис. 282 грн. Зйомки стрічки проходили з серпня 2016-го року до квітня 2017-го.

  Міністр культури України Євген Нищук подякував авторам фільму за створення цієї стрічки та наголосив на необхідності створення мистецькими засобами образу сучасного українського героя.

  «На превеликий жаль, сьогодні  гинуть тисячі наших героїв, які гідні того, щоб про них  знімати фільми, але я хотів би зазначити, що дуже важливо, особливо для культурної спільноти саме фільм про героя - митця. Життєвий шлях Василя Сліпака - це показова історія, що питання не в професії. Коли  твоя країна в небезпеці – немає жодного значення хто ти – актор, медик, будівельник чи юрист, має значення лише твоє усвідомлення і готовність здійснити самопожертву. Це справді фантастична історія надзвичайно талановитого чоловіка, який ще дитиною почав свій творчий шлях з «Дударика», а потім через навчання, роботу в Україні, а потім у Європі, здобув світової слави. А  з початком подій на Майдані віддається  волонтерству на Сході, співаючи арію Мефістофеля, жертвує спокійним життям та стає на захист України. І така жертовність припідносить будь-яку професію, а надто - професію митця. Це фантастична історія, яка виховуватиме та надихатиме не лише цілі покоління митців, а й великих громадян України», -  підкреслив Євген Нищук.

  Боєць 1-ї штурмової роти Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”, волонтерка Галина Клемпоуз з позивним “Перлинка”, яка  воювала разом  із Василем Сліпаком, поділилася своїми спогадами про цю світлу, оптимістичну та надзвичайно позитивну людину.

  «Він був дуже позитивною і веселою людиною, завжди заряджав усіх на усмішки. Були моменти, коли у нас виникали якісь побутові проблеми,  я  йшла засмучена, а він підходе – кулак до лоба і каже – ми думаємо про хороше, посміхайся, і після цього не можна було залишитися байдужим, - розповіла Галина Клемпоуз .- Окрім того, він був надзвичайно скромною людиною, не хотів, щоб якось його всесвітня слава впливала на стосунки з нами та його сприйняття. Був завжди нарівні з усіма, виконував роботу разом з усіма - потрібно було щось копати, він копав, потрібно було нести – він ніс. А ще, він багато співав, вперше я  це почула, коли він чистив кулемет,  влаштовував міні-концерти в окопах, виконував традиційні українські пісні і деякі арії з опер і завжди посміхався…».

  З 8-го лютого стрічка  «МІФ» виходить на екрани українських кінотеатрів.