• In English
 • Україна та Казахстан посилюють співпрацю у сфері АПК, - Роман Лещенко


  Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калетаєвим посилення співпраці між країнами у сфері сільського господарства.

  Під час зустрічі Міністр отримав запрошення відвідати Казахстан з делегацією за участі українських підприємців, щоб обговорити можливі проекти з Прем’єр-міністром Казахстану Аскаром Маміним та профільним Міністром сільського господарства РК Сапарханом Омаровим.

  «Обговорили перспективи та напрями співпраці у сфері сільського господарства, яке є одним з «драйверів» розвитку українсько-казахстанського співробітництва. Наразі опрацьовуємо питання щодо реалізації кількох великих спільних проектів. Впевнений, їх реалізація дозволить вивести співпрацю на якісно новий рівень», - зазначив Роман Лещенко.

  Сьогодні Україна успішно реалізує в Казахстані ряд великих спільних проектів в області м'ясного і молочного тваринництва, переробки олійних культур, сільгоспмашинобудування тощо. Зі свого боку, казахстанські компанії зацікавлені в інвестиціях у виробництво продукції рослинництва, її зберігання та переробку – вже побудовано кілька елеваторів і борошномельних млинів.

  Міністр також окреслив основні напрямки напрями співробітництва в АПК між країнами. Це зокрема:

  •        Повернення втрачених експортних ринків (нарощування товарообігу продукцією АПК).

  •        Ветеринарія та фітосанітарія.

  •        Відкриття спільних казахстансько-українських аграрних підприємств.

  •        Обмін досвідом у виробництві органічної продукції.

  «Пандемія поставила перед урядами країн нові виклики - це зокрема забезпечення продовольчої безпеки, тому ми бачимо неабияку зацікавленість інвесторів у співпраці з Україною, яка має величезний потенціал в агросекторі», - підкреслив Міністр.