• In English
 • Марина Лазебна: Забезпечення соціальних прав людей, підвищення життєвого рівня та добробуту громадян є базовою умовою інтеграції в європейський правовий простір
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 26 лютого 2021 року о 13:40


  26 лютого 2021 року Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у другому засіданні Керівного комітету Проекту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як чинник сталої демократії в Україні».

  У своєму виступі Міністр подякувала Раді Європи та її офісу в Україні за послідовну підтримку нашої країни в просуванні реформ в соціальній сфері та європейських стандартів соціальної захищеності.

  «У цьому році у вересні буде 15 років, як Україна ратифікувала Європейську соціальну хартію, яка практично є Конституцією у сфері забезпечення соціальних прав людей.

  Тому, для української влади, втілення її принципів у національне законодавство, підвищення життєвого рівня та добробуту громадян є базовою умовою інтеграції в європейський правовий простір. І ми за підтримки наших партнерів активно рухаємося в цьому напрямі», - зазначила Міністр

  Протягом складного 2020 року діяльність Міністерства була орієнтована на:

  • підтримку доходів найбільш вразливих категорій, послідовне підвищення соціальних стандартів;
  • підвищення адресності соціальних допомог та наближення соціальних послуг до людини, до місця її проживання;
  • захист дітей, підтримку сімей з дітьми, забезпечення переважного права дитини на виховання у родині;
  • інституційну трансформацію та цифровізацію системи соціального захисту населення.

  Усе перелічене становить основу соціальної політики України на середньострокову перспективу.

  Але, як підкреслила Міністр, досягнення прогресу в реформах було б неможливим без можливостей використовувати кращий європейський досвід та всебічної допомоги наших партнерів з Європейського Союзу.

  У ході заходу досягнуто домовленостей розглянути можливість підтримки Мінсоцполітики у реалізації важливих проектів щодо реалізації прав людей з інвалідністю та комплексної системи розвитку кадрового потенціалу соціальної сфери.