• In English
 • Україна та Ісламська Республіка Афганістан відкривають нову сторінку у розвитку економічних відносин між країнами
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 жовтня 2020 року о 16:56

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський провів офіційну зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Ісламської Республіки Афганістан Валієм Монаваром.

  Під час заходу обговорювалися питання поточного стану відносин між країнами та перспектив їх розвитку в майбутньому. Було наголошено на необхідності поглиблення двосторонньої співпраці та нарощування об’єму товарообігу між державами.

  Як зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Афганістан Валі Монавар, сьогодні як з боку керівництва Афганістану, так і України є взаємний інтерес до розвитку економічних відносин за різними напрямками.

  «Афганістан хотів би відкрити нову сторінку у співробітництві між країнами. Наразі важливими напрямками двосторонньої взаємодії є освіта, енергетика та військово-технічна співпраця», - зазначив Валі Монавар.

  Також Посол підкреслив, що офіційний розмір товарообігу між країнами потрібно збільшувати та запевнив, що це є важливим завданням його місії в Україні.

  Своєю чергою Олег Уруський наголосив: «Україна на сьогодні готова поглиблювати відносини з Афганістаном. Для цього є політична воля і значний потенціал для співробітництва. Звичайно поточний офіційний рівень товарообігу між країнами є недостатнім. Ми маємо ставити перед собою більш амбітні завдання і досягнення ще більш високих показників співпраці».

  Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Сергій Тарута, який перебував на зустрічі, підкреслив: «Афганістан на сьогодні демонструє певну стабільність і це відкриває більш широку смугу можливостей для розвитку двосторонніх відносин. Нещодавно між Торгово-промисловими палатами (ТПП) обох країн було підписано угоду, яка передбачає створення Торгового дому. Цей механізм сприятиме розвитку економічних відносин між країнами і переходу до укладення конкретних договорів. Є потенціал до взаємодії у військовій сфері, в енергетиці та будівництві інфраструктурних об’єктів».

  Також Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський зазначив: «Наша команда готова до сприяння розвитку двосторонніх відносин між країнами. Досягнення домовленостей в рамках ТПП – це добрий знак. Водночас розраховуємо, що створення Експортно-кредитного агентства, над чим зараз працює Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, ще більше сприятиме поглибленню співробітництва між країнами».

  Своєю чергою Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Афганістан Валі Монавар підкреслив: «Я б хотів наголосити, якщо раніше мова йшла про надання військово-технічної допомоги Афганістану, то сьогодні керівництво країни націлено на поглибленні співпраці в напрямку конкретних двосторонніх проектів».

  Під час переговорів учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності організації двосторонніх робочих візитів відповідних делегацій задля визначення конкретних напрямків співпраці між країнами.

  Україна та Ісламська Республіка Афганістан відкривають нову сторінку у розвитку економічних відносин між країнами Україна та Ісламська Республіка Афганістан відкривають нову сторінку у розвитку економічних відносин між країнами