• In English
 • Україна співпрацюватиме з південнокорейськими енергетичними компаніями щодо впровадження Smart Grid технологій в Україні

  20 лютого 2018 року Ольга Буславець, генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, спільно з головою правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимиром Ставнюком та представниками Міненерговугілля Вікторією Гнатовською, Юлією Задорожнюк, Дмитром Толмачовим, взяла участь у зустрічі з керівництвом південнокорейської компанії Korea Electric Power Corporation (KEPCO KPS) в особі Youngseop Lee.

  Ця зустріч є продовженням низки перемовин щодо співпраці з південнокорейськими енергетичними компаніями, що проходили протягом  2017 року, та в рамках підписаного 21 листопада 2017 року Меморандуму між Міненерговугілля та Корейськими компаніями KEPCO та KOTRA щодо співпраці в сфері електроенергетики.

  KEPCO - компанія, яка є найбільшим виробником та дистриб’ютором електроенергії в Південній Кореї.

  Представники Корейської Компанії підтвердили своє бажання взяти участь у впровадженні Smart Grid технологій в Україні, запровадженні пілотних проектів в енергопостачальних компаніях України, зокрема в ПАТ «Хмельницькобленерго».

  Ольга Буславець наголосила, що співпраця з південнокорейською компанією KEPCO та її досвід з розвитку та впровадження Smart Grid технологій в Південній Кореї допоможе у виборі пріоритетних заходів з найбільшою ефективністю та мінімальними затратами при створенні Концепції комплексного впровадження  «розумних мереж» в Україні до 2035 року та середньострокового Плану заходів з їх впровадження, забезпечить зменшення втрат електроенергії на її передачу і розподіл електричними мережами.

  Саме розвиток інтелектуальних Smart Grid технологій в електричних мережах, оснащення споживачів інтелектуальним обліком дозволить споживачам реалізовувати своє право, передбачене Законом України «Про ринок електричної енергії», на управління своїм попитом та вплив на власні  рахунки за спожиту електричну енергію.

  Представники компанії KEPCO планують візити до енергопостачальних компаній України з метою обговорення технічних деталей щодо запровадження зазначених пілотних проектів.

  За результатами візитів проводитимуться додаткові зустрічі представників компанії KEPCO та Міненерговугілля, ДІФКУ та енергопостачальних компаній України для визначення умов подальшої співпраці  в цьому напрямі.