• In English
 • Остап Семерак: В Україні буде створено 5 міжрегіональних територіальних округів Держекоінспекції
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 21 лютого 2018 року о 18:07

  Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  переконаний, що схвалена Урядом Концепція, якою передбачено створення нової інтегрованої природоохоронної системи, кардинально змінить підхід до здійснення функцій нагляду і контролю за дотриманням законодавча у сфері довкілля.

  Про це він сказав сьогодні, коментуючи схвалення  Урядом Концепції реформування системи державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища.

  «Реформування природоохоронної сфери триває. Сьогодні на засіданні Уряду ми дали старт – практичній реалізації реформи державного нагляду у сфері довкілля. Створення 5-ти міжрегіональних територіальних округів  замість 12-ти  територіальних  органів Держекоінспекції  дасть можливість оптимізувати структуру та  підвищить ефективність та якість роботи екоінспекторів», - розповів Остап Семерак.

  За його словами, в перший пілотний проект реформи  увійшли:

  •м. Київ та Київська область - Державна екологічна інспекція Cтоличного округу

  •Івано-Франківська та Чернівецька області - Державна екологічна інспекція Карпатського округу

  •Полтавська та Черкаська області - Державна екологічна інспекція Центрального округу

  •Житомирська та Рівненська області - Державна екологічна інспекція Поліського округу

  •Державна екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу (Держекоінспекція м. Севастополь,  АРК Крим, Азовсько-Чорноморська Держекоінспекція та  Держекоінспекція Північно-Західного регіону Чорного моря).

  «На жаль, за всі ці роки, коли питання довкілля  в держави були на останніх позиціях, в усіх куточках країни накопичилася велика кількість глобальних екологічних проблем. Сьогодні їх вирішення та й в цілому національна безпека України, залежить від ефективної роботи контролюючого за дотриманням природоохоронного законодавства органу. Всі прийняті рішення спрямовані на формування дієвої природоохоронної системи в Україні», - сказав Остап Семерак.