• In English
 • Україна розраховує на позитивний внесок Словаччини, яка головуватиме в ОБСЄ, у врегулювання ситуації на Донбасі, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 04 грудня 2018 року о 17:42

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 4 грудня зустрілася з Прем’єр-міністром Словацької Республіки Петером Пелегріні в межах Саміту Глав Урядів країн-учасниць Центральноєвропейської ініціативи в місті Загреб (Хорватія).

  Під час перемовин Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що Словацька Республіка, яка у наступному році розпочне головування в ОБСЄ, приділятиме значну увагу питанню агресії Росії проти України в межах організації та використовуватиме для цього всі наявні засоби і механізми.

  “Україна очікує, що головування Словаччини в ОБСЄ у 2019 році сприятиме врегулюванню ситуації на Донбасі. Адже підтримувані РФ озброєні формування продовжують дестабілізувати ситуацію, здійснюючи постійні провокації та обстріли. Розраховуємо, що Словаччина приділить особливу увагу посиленню діяльності моніторингової місії. Зокрема, варто запровадити цілодобове спостереження за ситуацією у зоні конфлікту, а також розширити діяльність місії і на акваторію Азовського моря”, - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона поінформувала про загострення ситуації в Азовському та Чорному морях у зв'язку з нещодавньою агресією Кремля, в результаті якої три українські судна були захоплені, а 24 військовослужбовці були взяті в полон.

  Своєю чергою Петер Пелегріні запевнив, що позиція Словаччини щодо України є дуже чіткою і відповідає позиції ЄС та НАТО - повна підтримка суверенітету та територіальної цілісності України.

  “Україна стане одним з головних пріоритетів головування Словаччини в ОБСЄ наступного року. Наша ціль - мирне вирішення ситуації, яке базуватиметься на Мінських домовленостях та повазі до територіальної цілісності України", - зазначив Прем’єр-міністр Словацької Республіки.

  Сторони також торкнулися питання розміщення на Донбасі миротворців під егідою ООН.

  “Для України залишається пріоритетом розміщення повноцінних сил міжнародної безпеки під мандатом ООН на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Це забезпечить поступову деескалацію ситуації на місцях та створить необхідні умови для повної імплементації Мінських домовленостей”, - наголосила представниця українського Уряду.

  Під час зустрічі також йшлося і про енергетичну безпеку як стратегічне питання для обох країн, зокрема, про реверс газу в Україну.

  У цьому контексті Петер Пелегріні запевнив, що Словаччина технічно повністю готова продовжити реверс газу в Україну. "Ви можете розраховувати на нас у цьому питанні", - уточнив він.

  Прем'єр-міністр наголосив, що Словаччина, як сусід України, особливо зацікавлена в її економічному розвитку, бо це матиме позитивний ефект насамперед для прикордонних регіонів.

  Своєю чергою Іванна Климпуш Цинцадзе звернула увагу на суттєве зростання товарообігу між двома країнами.

  “Приємно відзначити зростання двостороннього товарообігу між Україною та Словацькою Республікою у 2018 році. Це є свідченням відновлення нашої економіки та ефективності дії Угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі. З цього можна зробити висновок, що і внутрішні перетворення в українській економіці, і сприятливі зовнішні чинники, такі як зона вільної торгівлі, стали основою для конкретних результатів співпраці наших країн”, - резюмувала вона.

  У цьому контексті сторони домовилися активізувати діалог для проведення наступного року П’ятого засідання Українсько-словацької змішаної комісії з економічного, промислового, і науково-технічного співробітництва.

  Прем'єр-міністр Словаччини особливо підкреслив, що словацький Уряд вжив заходів для того, аби українці, які легально працюють у Словаччині, користувалися тими ж правами, що і словацькі робітники, зокрема, в питанні гарантування рівної оплати праці.

  Україна розраховує на позитивний внесок Словаччини, яка головуватиме в ОБСЄ, у врегулювання ситуації на Донбасі, - Іванна Климпуш-Цинцадзе