• In English
 • Продовжено проект з підтримки ІКТ-талантів в Україні, що передбачає двотижневі стажування для студентів у КНР, – меморандум МОН та Huawei
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 04 грудня 2018 року о 17:47

  Компанія Huawei та МОН продовжать проект «Насіння для майбутнього» (Seeds for the Future) в Україні для підтримки талантів у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.  Відповідний меморандум підписали Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та директор ТОВ «Хуавей Україна» Ма Ці сьогодні, 4 грудня 2018 року, в Києві.

  До 2021 року включно до 30 українських студентів зможуть взяти участь у двотижневому стажуванні у КНР. Протягом нього вони ознайомляться з новітніми стандартами зв’язку та прикладними рішеннями для цифровізації різних сфер життя.

  Меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та «Хуавей Україна» також передбачає:

  • співпрацю з запровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у галузях освіти і науки;

  • залучення талановитої молоді на спеціальності, пов’язані з ІКТ, та її підтримку;

  • популяризацію ІКТ;

  • розширення контактів у галузях освіти і науки;

  • розвиток наукових і студентських зв’язків для підвищення стандартів у навчанні і викладанні;

  • сприяння розвитку наукових досліджень і прикладних розробок.

  «Розвиток цифрової освіти в Україні – один із основних пріоритетів МОН сьогодні. Ми усвідомлюємо, що в сучасному глобальному світі зробити освіту конкурентною можна лише в тісній співпраці з роботодавцями, громадськими організаціями та усіма зацікавленими в розвитку компетентностей майбутніх спеціалістів. Сьогодні ми робимо успіхи в створенні мережі небайдужих, які разом із нами працюють над вдосконаленням української освіти, збільшенням можливостей для наших учнів та студентів. Ми раді, що компанія Huawei була та залишається нашим надійним партнером на цьому шляху», – відзначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

  Сторони домовилися також підтримувати організацію спільних науково-практичних конференцій та науково-дослідних програм. Зокрема, йдеться про Huawei Innovation Research Program, наукові публікації в Україні та за кордоном, співпрацю у реалізації проектів із електронного навчання та в галузі кібербезпеки. Документ діє 3 роки із можливістю продовження.

  «Місія Huawei полягає у наданні цифрових технологій кожній людині, домівці та організації для створення повністю пов’язаного, інтелектуального світу. Тому ми намагаємося сприяти підготовці ІКТ-талантів для галузі телекомунікацій в Україні. Сподіваюся, що меморандум про співпрацю дозволить нам інтенсифікувати співробітництво з університетами для досягнення цієї мети. Як компанія, що входить до Національної інвестиційної ради України, ми розглядаємо нашу співпрацю із українськими вишами як частину інвестицій провідної ІКТ-компанії у побудову цифрової України», – зазначив віце-президент Huawei Марко Ксю.

  Присутній на урочистому підписанні Посол КНР в Україні Ду Вей зауважив, що соціальна відповідальність, яку демонструє кампанія, є гарним прикладом для наслідування.

  «Ви створюєте позитивний імідж китайської компанії в Україні. Відповідаючи на запитання, що робитиме компанія у найближчі роки, моє бачення наступне. Потрібно звеличувати дружбу між Китаєм та Україною. Ця програма має не просто вирощувати насіння кадрів, а й сіяти насіння дружби між нашими країнами», – пояснив Посол КНР.

  Програма Huawei Seeds for the Future реалізується з 2008 року. У ній взяли участь понад 3600 студентів із 108 країн. Україна приєдналася до конкурсу 2016 року.

  Перший етап проекту був розрахований на три роки. За цей час кількість українських вишів-учасників відбору збільшилася з 3 до 39. Відвідали КНР 30 студентів з 14 інститутів з 8 міст України. Вони побували в дослідницькому центрі Huawei в Шеньчжені, ознайомилися з мережевими і хмарними технологіями, стандартами зв'язку 4-го та 5-го поколінь. Візити включали культурну програму та зустріч з Послом України у КНР Олегом Дьоміним.