• In English
 • Україна і Туреччина узгодили основні напрями співпраці в АПК

  Сьогодні, 4 грудня, на полях Українсько-турецького агробізнес-форуму відбулася зустріч очільника Міністерства сільського та лісового господарства Турецької Республіки Бекіра Пакдемірлі та першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, під час якої сторони обговорили основні напрями співпраці у галузі на 2019 рік.

  «І Туреччина, і Україна – розвинені аграрні країни. Іноді ми виступаємо конкурентами, але набагато частіше – партнерами. Ми бачимо великі можливості для поглиблення співпраці в АПК, а Угода про Зону вільної торгівлі, основні параметри якої перебувають на фінальному узгодженні, допоможе перевести торговельні відносини на якісно новий рівень», - відзначив Максим Мартинюк.

  Серед пріоритетів співпраці – збільшення обсягів та диверсифікація товарної структури двосторонньої торгівлі. Найвищий потенціал для нарощування поставок до Туреччини має українська продукція тваринництва, зернові, борошно, мед, маргаринова продукція, цукор та кондитерська продукція.

  Також сторони обговорили питання посилення взаємодії між компетентними органами обох країн, відповідальними за санітарні та фітосанітарні заходи та контроль, спрямованої, зокрема, на погодження сертифікатів на експорт/імпорт агропродовольчої продукції та удосконалення транспортних та митних процедур.

  Туреччина надає системну підтримку Україні в питаннях розвитку лісового господарства, зокрема, основними напрямами співпраці є боротьба з лісовими пожежами, шкідниками та хворобами лісу, а також відтворення лісів.

  У свою чергу пан Пакдемірлі зазначив, що Туреччина досягла значних успіхів у галузі рибного господарства та аквакультури. Цей досвід може бути застосований в рамках реалізації спільних інвестиційних проектів. Зокрема, співпраця з Туреччиною допоможе відновити потенціал рибної галузі, який був частково втрачений внаслідок анексії Криму.

  Також під час Форуму був підписаний Протокол за результатами Четвертого засідання українсько-турецької Робочої групи з питань сільського господарства, яке відбулося напередодні. Документ підписали співголови Робочої групи від української та турецької сторін, відповідно - заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та Генеральний директор з питань Європейського Союзу та міжнародних відносин Айлін Чаглаян-Озджан. Протокол відображає домовленості сторін та спільно визначені пріоритети співпраці на наступний період.

  «Наразі Туреччина займає третю позицію серед 20 найбільш перспективних ринків для експорту української продукції відповідно до Національної експортної стратегії України. Окрім того, наші країни мають значний потенціал нарощування обсягів інвестиційної співпраці в АПК, а підписання Угоди про ЗВТ відкриє додаткові можливості для обох сторін. Також сьогодні вже є успішні приклади спільних проектів турецького та українського бізнесу в АПК», - наголосила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

  Довідково

  Туреччина – один із 10 найбільших торговельних партнерів України. За результатами 2017 року товарообіг аграрними та харчовими товарами між Україною та Туреччиною зріс на 31% порівняно з 2016 роком та склав 1,23 млрд дол. США. За 10 місяців 2018 р. Туреччина посіла в загальному експорті 6-те місце з часткою 4,2% (625,2 млн дол. США). В структурі аграрного експорту до Туреччини переважають насіння і плоди олійних рослин – 11,9%; зернові культури – 9,4%; залишки харчової промисловості – 6,8%; жири та олії тваринного або рослинного походження – 4,2%.