• In English
 • Україна розпочала торгову місію до Туреччини
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 17:27

  25 вересня Мінекономрозвитку та Офіс з просування експорту розпочали триденну торгову місію до Туреччини. Українську делегацію у Стамбулі очолює Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів.

  Програмою триденного візиту передбачені зустрічі в форматі B2B, організовані Радою зовнішньоекономічних відносин Туреччини (DEİK), проведення українсько-турецького бізнес-форуму, освітній захід щодо особливостей ведення бізнесу в цій країні та відвідування успішних підприємств в Стамбулі для обміну досвідом.

  «Туреччина є стратегічним партнером України через близьке розташування, схожі бізнес-підходи, попередні тривалі взаємовигідні відносини. Лише торік Україна експортувала до Туреччини товарів і послуг на $2,7 млрд, що на $456,7 млн більше порівняно з  2016 роком. Зараз ми завершуємо підготовчі заходи до підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною, яка посилить економічні зв’язки та стане каталізатором для співпраці підприємців наших країн. Тому в цю місію їдемо разом - урядовці і бізнес, щоб налагодити максимальну співпрацю на всіх рівнях», - коментує Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  Як зазначила керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк, завдяки участі в торгових місіях український бізнес отримує змогу знайти надійних партнерів та відкрити нові ринки збуту: «Цього року, завдяки активній участі бізнесу в торгових місіях, ми відкрили ринки Нігерії та Гани, Австрії, Ізраїлю, працюємо над торговою місією в Німеччину, Великобританію та над черговою місією до Ізраїлю. Туреччина є «ринком у фокусі» для українського експорту і, крім того, входить до топ-5 торговельних партнерів України за рівнем зростання експорту. Угода про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною, про яку ведуть перемовини уряди обох країн, відкриє нові перспективи для українських компаній, і зараз саме час налагоджувати ділові контакти та планувати експорт».

  Довідково

  Торгова місія до Туреччини відбуватиметься із 25 до 27 вересня 2018 р. До участі запрошені українські компанії, зацікавлені у виході на місцевий ринок. Пріоритет надавався компаніям з секторів відновлювальної енергетики, технологій та машинобудування (важке машинобудування, насосне та електричне обладнання). Організатори місії: Офіс з просування експорту, Посольство України в Турецькій Республіці та Рада зовнішньоекономічних відносин Туреччини (DEİK), за підтримки Western NIS Enterprise Fund.