• In English
 • Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з Міністром культури та туризму КНР Ло Шуґаном
  Міністерство культури України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 17:33

  Міністр культури України Євген Нищук у рамках офіційного візиту до Китайської Народної Республіки зустрівся з Міністром культури та туризму КНР Ло Шуґаном.

  Під час зустрічі сторони порушили питання розвитку двосторонніх відносин у сфері культури між Україною та Китаєм. Зокрема, були відзначені вже здійснені кроки у напрямку розвитку стратегічного партнерства у культурно-гуманітарній сфері обох країн. У цьому контексті було укладено Програму культурного співробітництва між Міністерством культури України і Міністерством культури Китайської Народної Республіки на 2018-2022 роки, а також здійснюється опрацювання Угоди про копродукцію між Україною та КНР .

  Міністр культури висловив слова вдячності за чудовий прийом та за виявлену увагу під час підготовки та проведення Днів культури України в Китаї.

  «Ми цінуємо зусилля китайської сторони у налагодженні та розвитку взаєморозуміння і співпраці між нашими державами, а також всебічне сприяння у розвитку двосторонніх відносин у сфері культури між Україною та КНР», - зазначив Євген Нищук.

  «Наша країна зацікавлена у подальшому розвитку співробітництва у сфері культури та безпосередньо в реалізації спільних мистецьких проектів як у сфері кінематографії, театральній галузі, так і у налагодженні прямих контактів між установами та окремими акторами у цих сферах України та Китаю. Зокрема, ми дуже зацікавлені у подальшому просуванні української кінопродукції в Китаї та налагодженні спільного кіновиробництва».

  Зі свого боку Ло Шуґан відзначив високий рівень підготовки та проведення Днів культури України в Китаї, програма яких якнайкраще репрезентує унікальну та самобутню багатовікову культуру українського народу, про що свідчить висока зацікавленість відвідувачів цих заходів.

  Міністр культури та туризму КНР також запевнив, що Китай має велику зацікавленість у поглибленні та розширенні культурного співробітництва з Україною. Співпраця в цьому напрямку сприятиме обопільному культурному збагаченню наших народів та стане важливою складовою дружби та взаєморозуміння між країнами. Ло Шуґан висловив намір і надалі надавати всебічне сприяння у реалізації цікавих для обох країн мистецьких проектів, у тому числі широкому знайомству китайськими глядачами з сучасною українською кінопродукцією та налагодженню спільного кіновиробництва.

  Окремо під час зустрічі розглядалось питання діяльності Українсько-китайської підкомісії з питань співробітництва у сфері культури. Нараз, було проведено чотири засідання цієї підкомісії. За результатами останнього, яке відбулося у Пекіні 7-11 листопада 2017 року, були окреслені основні пріоритети українсько-китайської співпраці. Серед них: заохочення та розвиток китаїстики та україністики, розвиток культурних та креативних індустрій, створення копродукції у сфері кіновиробництва, сприяння відкриттю культурних центрів України та Китаю тощо.

  Сторони розглянули можливість провести чергове засідання підкомісії з питань співробітництва у сфері культури у Києві у 2019 році.